Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Uważajcie na zmianę rozkładu pociągów! – Cięcia do Żywca i Zwardonia!

Fot. Paweł Szczotka

Od niedzieli (13 czerwca) wejdzie w życie wakacyjna korekta rozkładu jazdy, która będzie obowiązywać do 28 sierpnia. Zmian będzie sporo. Niestety będzie i likwidacja niektórych połączeń.

W przypadku połączeń dalekobieżnych spółki PKP Intercity od 25 czerwca obecny TLK „Rozewie” Gdynia – Bielsko-Biała będzie w czasie wakacji jechał dalej przez Żywiec do Zwardonia. Na wakacje pojawią się sezonowe połączenia: TLK „Pirat” Bielsko-Biała – Kołobrzeg, TLK „Wolin” Bielsko-Biała – Świnoujście, IC „Podhalanin” Szczecin – Poznań – Bielsko-Biała – Żywiec – Sucha Beskidzka – Zakopane (trasą od Bielska przez Żywiec pojedzie do 29 sierpnia, a 30 i 31 sierpnia przez Wadowice – w czasie do 29 sierpnia będzie dodatkowo zastępcza komunikacja autobusowa od Bielska-Białej do Suchej Beskidzkiej przez Kęty, Andrychów, Wadowice i Kalwarię Zebrzydowską Lanckoronę), IC „Halny” Bydgoszcz – Poznań – Wrocław – Bielsko-Biała – Żywiec – Sucha Beskidzka – Zakopane, IC „Karłowicz” Warszawa – Sucha Beskidzka Zamek – Zakopane, TLK „Karpaty” i TLK „Małopolska” oba w relacjach: Gdynia – Warszawa – Kraków – Sucha Beskidzka Zamek – Zakopane oraz IC „Witkacy” Gdynia – Łódź – Kraków – Sucha Beskidzka Zamek – Zakopane. W czasie wakacji w poniedziałki pojedzie IC „Ondraszek” Bielsko-Biała – Warszawa (w odwrotnej relacji w piątki), a w soboty IC „Fregata” Bielsko-Biała – Kołobrzeg (w odwrotnej relacji w niedziele). Niestety z rozkładu zniknie TLK „Morcinek” Bielsko-Biała – Kielce – Lublin.

W połączeniach na dłuższych dystansach spółka Koleje Śląskie uruchomi w wakacje codzienny pociąg przyspieszony „Ornak” do Zakopanego przez Bielsko-Białą, Żywiec, Jeleśnię i Suchą Beskidzką, który w weekendy pojedzie z Gliwic, a w dni robocze z Katowic.

W przypadku połączeń w ruchu regionalnym to Koleje Śląskie, oprócz zmian w godzinach odjazdów, skracają obecne relacje pociągów Katowice – Zwardoń (o 12.32 i 16.35) tylko do Żywca i likwidują przyspieszony Katowice – Żywiec o 17.08. Z kolei tylko od Żywca pojadą obecne kursy Zwardoń – Katowice o 6.28 i 14.28.

Od 26 czerwca, czyli od wakacji, powróci normalność na linii Kraków – Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Sucha Beskidzka – Maków Podhalański – Jordanów – Zakopane, gdzie na odcinkach Kraków – Stryszów i Nowy Targ – Zakopane, a w części i na całej trasie, zamiast pociągów wprowadzona jest zastępcza komunikacja autobusowa. Z nowości warto odnotować, że w wakacyjne weekendy spółka Koleje Małopolskie uruchomi pociąg przyspieszony o nazwie „Luxtorpeda” z Krakowa do Zakopanego z postojami w Kalwarii Zebrzydowskiej Lanckoronie i Suchej Beskidzkiej Zamku. Z kolei na czas wakacji spółka Polregio zawiesi swoje weekendowe połączenia Żywiec – Sucha Beskidzka (w piątki) i Żywiec – Kraków (w niedziele).

Fot. Paweł Szczotka

KB_rasizm
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
10 dni temu

Kto by tam uważał na zmiany rozkładów jazdy, nie da się. Poza tym po co, minister powiedział że jest w trosce rozwój połączeń.