Cieszyn Kultura i rozrywka

VIVA MUSICA – muzyka jako jeden z tematów 24. Kina na Granicy

Filmy, w których kluczową rolę odgrywa muzyka od lat piszą historię światowej kultury i kształtują gusty kolejnych pokoleń kinomanów. Kino muzyczne z roku na rok zyskuje nowych sympatyków i ogromną popularność.  Organizatorzy festiwalu śledzą trendy, a co za tym idzie,  najnowsze i starsze produkcje z tego nurtu będzie więc można zobaczyć w Cieszynie.

Musicale, a także piosenki i muzyczne sondtracki nie przez przypadek kojarzą się często z odpoczynkiem, latem i wakacjami. Niektóre tytuły z sekcji Viva Musica zostaną więc pokazane w kinie plenerowym, żeby wspólnie cieszyć się tą atmosferą. – Kino żyje muzyką. Muzyka nie tylko daje filmom oddech, pozwala twórcom na wybrzmienie poszczególnych wątków, ale jest także tematem samym w sobie – takie właśnie filmy pokażemy na tegorocznym festiwalu. Będą to nowe i starsze tytuły, w których muzyka pełni fundamentalną rolę dramaturgiczną – zaprasza Łukasz Maciejewski, dyrektor programowy festiwalu po stronie polskiej.

fot. Bartosz Mrozowski, “Bo we mnie jest seks”, Maria Dębska jako Kalina Jędrusik

W sekcji znalazły się nowe filmy, między innyi nagrodzone na Festiwalu w Gdyni produkcje „Inni ludzie“ w reżyserii Aleksandry Terpińskiej i „Sonata“ Bartosz Blaschke, dokument o zmarłym niedawno Karelu Gotcie oraz starsze filmy Magdaleny Łazarskiewicz i Mariusza Grzegorzka.

Dostępna jest pełna lista  trzynastu tytułów, które w sekcji Viva Musica zostaną zaprezentowane od 29 kwietnia do 3 maja po obu stronach Olzy.

Pojawi się film “Karel”, “DonT Stop”, “Muzika”, “Once”, „Rok ďábla“, “Bo we mnie jest seks”, “Inni ludzie”, “Sonata”, “Magdalena”, „Zimna wojna“, „Ostatni dzwonek”, „Panny smutne” „Ars Nova. El Libre Vermell. Pieśni Pielgrzymujących Do Klasztoru Monserrat. Katalonia, Xix W.“

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments