Wydarzenia Cieszyn

W Beskidy z utrudnieniami. Trwa remont estakady w Skoczowie

Fot. z archiwum Primost Południe

Bez większych przeszkód przebiega remont estakady w Skoczowie, znajdującej się w ciągu przecinającej miasto DK-81, popularnie zwanej wiślanką, stanowiącej główny szlak komunikacyjny, łączący Katowice z Beskidami. Obecnie prace toczą się na jezdni w stronę Katowic, a po ich zakończeniu budowlańcy przeniosą się na drugą stronę. Ruch odbywa się z ograniczeniami, ale dwukierunkowo i ma być utrzymany aż do zakończenia inwestycji, planowanego na kwiecień przyszłego roku. Zwłaszcza w weekendy tworzą się korki.

– Na estakadzie w Skoczowie, na jezdni w kierunku Katowic, zakończono rozkuwanie belek poprzecznicy. Trwają roboty związane z oczyszczaniem i naprawą ustroju nośnego, usuwaniem starej warstwy nawierzchni, skuwaniem betonu z przyczółków, demontażem belek nad torami kolejowymi oraz urządzeń dylatacyjnych – informuje Dorota Marzyńska-Kotas z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach.

Skoczowska estakada to 22-przęsłowa konstrukcja nad linią kolejową PKP. Jej długość wynosi ponad 400 m. W połowie maja 2018 roku, gdy okazało się, że obiekt znajduje się w złym stanie technicznym, a kilku przęsłom grozi awaria, zmieniono organizację ruchu. Na drodze w Beskidy wyrosły ograniczające prędkość znaki i bariery. Specjaliści orzekli, że możliwe jest dalsze użytkowanie drogi, ale m.in. przy ograniczeniu tonażu i zawężeniu jezdni. Realizacja tych zaleceń i systematyczna kontrola stanu konstrukcji pozwoliły na korzystanie z estakady aż do czasu przeprowadzenia jej remontu, który rozpoczął się w marcu br. Wartość robót to prawie 8,9 mln zł.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
2 miesięcy temu

Flakasz

Bb
Bb
2 miesięcy temu

Kolejny raz wydane miliony, zeby pod wiaduktem kilka aut zaparkować….

Ziuta
Ziuta
2 miesięcy temu
Reply to  Bb

I żeby pod wiaduktem gniazdowały gołębie 🙂

Piotr
Piotr
2 miesięcy temu
Reply to  Ziuta

Flakasz

Piotr
Piotr
2 miesięcy temu
Reply to  Ziuta

A co szkodzą gołębie remont był konieczny nie robili go 3 lata to marudzenie że nie robią napwiaja też zle

Piotr
Piotr
2 miesięcy temu
Reply to  Bb

Najlepiej nic nie robić i marudzić robią też zle

Konstantynopolitanka
Konstantynopolitanka
2 miesięcy temu

Całe szczęście, że remont bez utrudnień. Niepokoi tylko usuwanie ustroju nośnego i co będzie jak zostanie zmieniony ustrój z nośnego nie daj Boże na totalitarny. Oby nie było rozstroju.