Wydarzenia Bielsko-Biała

W Bestwinie czas na oszczędności

Fot. UG Bestwina, E-sesja.tv

Maseczki, rękawiczki i płyn do dezynfekcji – po te środki ostrożności sięgnęli członkowie kolejnej rady gminy, która nie zrezygnowała z organizacji sesji.

30 marca odbyła się sesja Rady Gminy Bestwina. Wzięło w niej udział 10 z 15 członków rady. Obrady były zamknięte dla osób z zewnątrz. Przed wejściem radni dezynfekowali ręce, po czym zakładali maseczki i wkładali rękawiczki. Jak mówi wójt Artur Beniowski, tematy omówiono już wcześniej, więc ze wszystkim uporano się w trzy kwadranse.

Podjęto uchwały m.in. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania dla sołectwa Bestwina i zaciągnięciu pożyczki w wysokości 650 tysięcy złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na termomodernizację budynku przedszkola w Janowicach.

Radni na wniosek wójta zrezygnowali z wyodrębniania funduszu sołeckiego. Szef gminy ostrzegał bowiem, że skutkiem epidemii będzie zmniejszenie dochodów gminy. Dlatego zastanawia się też nad ograniczeniem inwestycji i imprez gminnych.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
1 miesiąc temu

Zlikwidować tę śmieszną gminę i podzielić między Czechowice i Bielsko

Konrad
Konrad
1 miesiąc temu

Hahaha…ale głupoty….rozwiązać tę gminę i dołączyć bestwinę do Czechowice.

Cindirella
Cindirella
1 miesiąc temu
Reply to  Konrad

A co to Czechowice????

Konrad
Konrad
1 miesiąc temu
Reply to  Cindirella

Czechowice to normalne miasto i gmina. Bestwina natomiast to jeden wielki układ rodzinom koleżeński….i tyle w temacie.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Na czas wojny z koronawirusem może powinny być zawieszone Rady Gmin, Rady Miast w samorządach a włodarz poradzi sobie sam bez nich, bez uchwał. Zaoszczędzone będzie na dietach.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Jak to omówiono tematy wcześniej? Kto z kim? Jaki jest sens debatowania jeśli tematy omówiono wcześniej, nie ma dyskusji bo uzgodniono wcześniej? Jak można poważnie debatować jeśli celem było jak najszybciej zakończyć sesję?

andrzej
andrzej
1 miesiąc temu
Reply to  Hermenegilda

Omówienie a podjęcie uchwały to różne rzeczy . Uchwałę można podjąć wyłącznie na Sesji..