Wydarzenia Bielsko-Biała

W Bestwinie wrze. Ksiądz dopuścił się rękoczynów? Sprawdza to policja

Fot. Pixabay

Policjanci sprawdzają czy duchowny z parafii w Bestwinie dopuścił się rękoczynów. Postępowanie prowadzone jest pod kątem naruszenia nietykalności cielesnej. To przestępstwo ścigane z oskarżenia prywatnego.

W Bestwinie wrze i mówi się o skandalu. Mieszkańcy przekazują sobie nie tylko prywatnie, ale i publicznie – w sieci – informacje o rzekomym uderzeniu ministranta. Wskazują przy tym, że już w przeszłości były skargi na jakoby niewłaściwe zachowanie księdza, z czego nie wyciągnięto konsekwencji.

W Bestwinie ksiądz ma opinię dobrego gospodarza. Ale nie kryje się, że ma trudny charakter, niektórzy mieszkańcy czują się traktowani z góry, a kapłan nie gryzie się w język.

Teraz jednak granice miały zostać przekroczone. Jak ustaliliśmy, w bielskim garnizonie policji w sprawie księdza jest prowadzone postępowanie pod kątem artykułu 217 Kodeksu karnego, dotyczącego naruszenia nietykalności cielesnej. „Kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Jeżeli naruszenie nietykalności wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności, sąd może odstąpić od wymierzenia kary. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego” – to jego pełne brzmienie.

Bielska policja tylko potwierdza, że prowadzi takie czynności związane z księdzem z bestwińskiej parafii, weryfikuje zgłoszenie, ale odmówiono nam udzielenia informacji choćby o podstawowych faktach, w tym o dacie rzekomego zdarzenia. Nie informuje się też, kogo miałaby zostać naruszana nietykalność cielesna. Nie mamy więc potwierdzania, że dotyczy to ministranta.

Rozmawialiśmy z księdzem. Stwierdził, że na tym etapie sprawa nie jest do komentowania, tylko do dogłębnego wyjaśnienia, by „nie było rzeczy, które są dziwne”. Dodaje, że na razie nie może się wypowiedzieć, ale sprawa musi być wyjaśniona. Po tej krótkiej odpowiedzi duchowny przerwał połączenie telefoniczne.

Zwróciliśmy się Kurii Diecezji Bielsko-Żywieckiej z pytaniami o to, czy prowadzone jest tam postępowanie dotyczące księdza z Bestwiny i jakie fakty już udało się ustalić. – Do kurii wpłynęła informacja w tej sprawie i prowadzone jest postępowanie wyjaśniające – oszczędnie informuje Centrum Informacyjno-Medialne Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
44 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rysiek
Rysiek
8 miesięcy temu

Jaki rękoczyn? co on zabił tego ministranta ? czy lekko nim poterepał ? rodzice robią z dzieci święte krowy. Zachwile dzieci będą rodziców zgłaszały na policję bo coś przeskrobią, nie posluchają klapsa dostaną i tu już paragraf. Jak chodziłem do szkoły jak nauczyciel uwagę zwrócił to i w domu był ochrzan a teraz nauczyciel nic nie powie bo ochrzan to on dostanie jak opieprzy czy da inną karę. Jeden nauczyciel dziecko w kącie za karę postawił to rodzice już do kuratorium, będą mieć po 80 lat to ich dorosłe dzieci też do kąta odstawią i taka prawda.

Michał
Michał
8 miesięcy temu

No i teraz należałoby zapytać o dwie rzeczy? Czy ksiądz, który był dziekanem w Wilamowicach przed ks. Stanisławem Morawą wiedział, co się dzieje? No bo z pewnością to się działo wcześniej. A dalej? Jak się ten kapłan zachowywał na innych placówkach, na których pracował? Czy proboszcze wiedzieli? Czy może usiłowali zamieść ten proceder pod dywan? A co mówiły dzieciaki i rodzice w szkołach? Od tego jest kolęda, żeby m.in. podnosić krzyk, jak dzieją się takie rzeczy. Nie wierzę, że ksiądz bił dzieci tylko na tej parafii. Tego się nie da ot tak zaczynać. To się rodzi w głowie o wiele… Czytaj więcej »

Darek
Darek
8 miesięcy temu
Reply to  Michał

Niestety nadal się nic nie zmieniło proboszcz z bestwiny pozostał na swoim stanowisku pomimo karnych zarzutów niestety nic się nie zmienia w naszym kościele i gnicie od środka nadal podstępuje Myślałem że kościół to przede wszystkim ludzie ale tu chodzi o całkiem co innego

Abaddon
Abaddon
8 miesięcy temu

Ksiądz przyznał się wujkowi chłopca, że była to forma zabawy… Przy czarnych to nawet zabawa w chowanego nabiera innego znaczenia. Dziwne te ich rozrywki. Szkoda chłopaka.

Zenek
Zenek
8 miesięcy temu

Górale to jednak tępy naród. Jak czytam wasze komentarze to chyba nie na już na to leku. Po co posylacie tam swoje najwieksze skarby dzieci a jak się coś stanie to jeszcze niektóre mendy sukienkowych tłumaczą.

Last edited 8 miesięcy temu by Zenek
Któż Jak Bóg🙏🏼
Któż Jak Bóg🙏🏼
8 miesięcy temu

Witam. Ja bym to zrobił tak. Gdy miała miejsce jakakolwiek sytuacja niejasna sprawa , idę do . Ks Proboszcza mówię że mi się to nie podoba, taka a taka sprawa. Ksiądz jest tylko człowiekiem i też ma swoje granice , lepsze gorsze dni. Takie czasy są że ludzie są BARDZO ROSZCZENIOWI. Proboszcz powinien przeprosić grzecznie i Mocne postanowienie POPRAWY. PAMIĘTAJMY że bez Sakramentów które posiada Ksiądz nikt nie BĘDZIE ZBAWIONY!!! Taka jest Nasza Wiara katolicka a nie ludzka. Któż Jak Bóg🙏🏼

Zenek
Zenek
8 miesięcy temu

Chyba cie posrało, ksiądz powinien za to mieć mordę obitą i sprawę w sądzie.

Abaddon
Abaddon
8 miesięcy temu
Reply to  Zenek

Dokładnie w tej kolejności.

Bestwina
Bestwina
8 miesięcy temu

Wiele serca ksiądz wkłada w parafię i pomoc potrzebującym poprzez adwentowe festyny parafialne i kiermasze ciast

Ja
Ja
8 miesięcy temu

Nikt nie jest idealny . Ale najlepiej kogoś oczerniać nie znając prawdy . Może i jest wredny czasem ale to dobry człowiek .

Darek
Darek
8 miesięcy temu
Reply to  Ja

No to wredny czy dobry bo to się gryzie ze sobą

Ja
Ja
8 miesięcy temu

Kościół to my ludzie ! A ks nie jest Bogiem ! Rozróżnianie te dwie rzeczy !!!

Bestia z Wadowic
Bestia z Wadowic
8 miesięcy temu

Cienias. Ja potrafiłem coś więcej!

Taki
Taki
8 miesięcy temu

Pewnie za nic był rękoczyn jeśli w ogóle miał miejsce. Z artykułu tyle wiadomo, że mógł szarpnąć kogoś za ubranie albo uderzyć co pewnie potwierdziła obdukcja albo ktoś chce się brzydko odegrać za coś. Mam nadzieję przeczytać rozwinięcie tematu bo łatwo kogoś obsmarować w mediach.

Któż jak BÓG
Któż jak BÓG
8 miesięcy temu

Widziałem wiele doba która uczynił ten Kapłan, wielkie Jego serce i zaangażowanie

Hahaha
Hahaha
8 miesięcy temu

“Wiele doba”. Twój” Bug” byłby dumny.

Frsnczyzlaw
Frsnczyzlaw
8 miesięcy temu

Ten”ksiądz” to chodząca pomyłka. Nie raz widać jak popycha ludzi w kościele bo jego grube cielsko się nie mieści. Cham i prostak. Powinien już dawno dostać kopa w dupę od ludzi

Pietrek
Pietrek
8 miesięcy temu

Jestem wierzący i praktykujący ale chodzę do kościoła dla Boga, a nie dla księży. Księży mam gdzieś.

Antykler
Antykler
8 miesięcy temu
Reply to  Pietrek

Tych wszystkich księży trzeba pozamykać. To są potencjalni pedofile lub ich poplecznicy.

Proste
Proste
8 miesięcy temu
Reply to  Antykler

powinni ci chamie wytoczyć proces

Antykler
Antykler
8 miesięcy temu
Reply to  Proste

A co? Prawda boli w d…?

proste
proste
8 miesięcy temu
Reply to  Antykler

nie jestem księdzem ani zakonnikiem i nic mnie nie boli ale to nie zmienia faktu ,że powinni wytoczyć ci proces ,chamie

Abaddon
Abaddon
8 miesięcy temu
Reply to  Proste

Zgłoś to do płokułatuły. Na co czekasz?

Leszy
Leszy
9 miesięcy temu

He czasem wpierw… Musi być 🙂 trzeba się przyzwyczaić. Bo groźba wojny wisi. Społeczeństwo musi być gotowe.

pogubiłem się
pogubiłem się
9 miesięcy temu

W którym kościele wrze?

Olek
Olek
9 miesięcy temu

Kuria i pis -MO nic nie zrobi mają wytyczne z góry jak bronić nierobów.

Edi
Edi
9 miesięcy temu

W Polskim kościele już dawno nie ma Boga tylko usługi ciemnoty-pis,nie dać na tacę to miękną jak G–o

Waldi
Waldi
9 miesięcy temu
Reply to  Edi

Bez twojej złotówki obejdzie się

Proste
Proste
9 miesięcy temu
Reply to  Edi

Nie ma większej ciemnoty niż wy POlitycznie POdejrzani zdrajcy

Abaddon
Abaddon
8 miesięcy temu
Reply to  Proste

Całe szczęście że ty żyjesz w oświeconym PISodebiliźmie.

bywa
bywa
9 miesięcy temu

Znane są przypadki, że ksiądz zupełnie nie nadaje się na katechetę i wycofywanie cichcem z katechezy pod groźbą zgłoszenia na policję. Dziecko przyznało 20 lat po zakończeniu szkoły jako dorosłe, jak ksiądz zachowywał się na lekcjach religii, nazywając dziś księdza “cham”.

Luki
Luki
9 miesięcy temu
Reply to  bywa

Po 20 latach się przyznał
Masakra.dopiero się obudził że 20 lat temu chore…
Szukanie gówna we wszystkim po takim czasie by ino sensację robić kiedyś nauczyciele linijka po łapach lali i dobre było a teraz wielkie halo później takie c***y rosną z lewymi rękoma do roboty

można i tak
można i tak
9 miesięcy temu
Reply to  Luki

Nie przyznał się, lecz przyznał, drobna różnica. Nie miał potrzeby przyznawać się, był dobrym uczniem, problemy mieli inni. Reszta bez komentarza…, kiedyś po rękach całowało plebana na wsi pospólstwo, czytać nie umieli i też było dobrze.

Komatsu
Komatsu
9 miesięcy temu

Kiedyś Ksiądz lał ministrantów po łepie i nikt nie donosił. Jescze w domu poprawili. A teraz nic nie wolno to rosną takie chwasty i potem mordują rówieśnika na ulicy 12lat. Jeden musi dostać by zrozumieć drugiemu wytłumaczysz i załapie

Kri_
Kri_
9 miesięcy temu
Reply to  Komatsu

Nie przenoś na tekst pisany tego co ci chodzi po łepie.

to były czasy
to były czasy
9 miesięcy temu
Reply to  Komatsu

Wiemy jak to kiedyś było, żona też musiała być zlana przynajmniej raz w tygodniu a już za co to najlepiej sama wiedziała. Nie donosiła na policję, jaka tam niebieska karta.

po linii, po ścieżce
po linii, po ścieżce
9 miesięcy temu

Tak jak Tusk z chciwością sępa rzucił się na rzekomą rtęć w Odrze tak beskidzka24 rzuca się na rzekome naruszenie nietykalności cielesnej.

Abaddon
Abaddon
9 miesięcy temu

Myślisz, że ktoś fatygował się na policję i składa fałszywe zeznania, żeby oczernić księdza? Ty normalny jesteś?

Ali G
Ali G
9 miesięcy temu
Reply to  Abaddon

Czyli policja nie powinna badać sprawy, bo ksiądz na pewno jest niewinny? Dziwny tok myślenia.

woda na młyn
woda na młyn
9 miesięcy temu

Coś również wyraźnie rzuciło ci się na mózg.

Orta
Orta
9 miesięcy temu

Widać , że Pisowiec.W niedzielę do kościoła a w poniedziałek obgaduje, pluje , hejtuje

?
?
9 miesięcy temu
Reply to  Orta

a co złego napisał ?

Monika
Monika
9 miesięcy temu
Reply to  Orta

Znam w mojej parafii że ci z pierwszych ławek pierwsi do komunii to są najgorsze mendy we wsi zabili by drugiego człowieka i wkoło widzą samych wrogów to jest Polski KK

Ostrzeżenie
Ostrzeżenie
9 miesięcy temu
Reply to  Orta

Widać, że POwiec. Cały tydzień kłamie i kradnie, a w niedziele chce iść na zakupy dla odmiany.