Bielsko-Biała Na sygnale

W Bielsku-Białej od lat działał salon masażu i… seksu. Właściciel zatrzymany

Fot. KWP w Katowicach

Co najmniej od sześciu lat w Bielsku-Białej funkcjonował dom publiczny pod przykrywką salonu masażu. Policjanci z wojewódzkiej komendy zatrzymali jego właściciela, który odpowie za czerpanie korzyści z prostytucji.

Policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wchodzący w skład zespołu zwalczającego handel ludźmi pracowali nad sprawą seksbiznesu prowadzonego pod przykrywką salonu masażu. Ustalenia śledczych zaprowadziły ich do 46-letniego właściciela. Jak ustaliliśmy, ten przybytek mieścił się w Bielsku-Białej.

W salonie prowadzono nie tylko legalną działalność, ale oferowano tam też usługi seksualne. – Mężczyzna umożliwiał kobietom uprawianie prostytucji w swoim salonie, zamieszczał ogłoszenia o seksusługach na portalach internetowych oraz zaopatrywał kobiety w telefony. W ten sposób zapewnił co najmniej czterem kobietom warunki do uprawiania prostytucji, a sam czerpał z nielegalnego procederu korzyści majątkowe. Seksbiznes prowadził co najmniej od sześciu lat – poinformowała dzisiaj komenda wojewódzka.

Mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych w swoim domu w powiecie bielskim. Policjanci przeszukali dom oraz salon masażu. Zabezpieczyli telefony komórkowe, karty SIM, komputery, tablety i pendrive’y, które zostaną poddane analizie. Ponadto na poczet przyszłych kar zabezpieczyli 50 tysięcy złotych w gotówce.

46-letni mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu czterech zarzutów ułatwiania i czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby, za co grozi do pięciu lat więzienia. Podejrzany został objęty policyjnym dozorem oraz poręczeniem majątkowym. Sprawa jest rozwojowa, a policjanci nie wykluczają kolejnych zarzutów.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tola
Tola
1 miesiąc temu

Który salon masażu ogłaszający się na roksie nie działa w taki sam sposób? 😀 Ile masażystek nie świadczących usług seksualnych ogłasza się na roksie żeby uniknąć problemów z sanepidem i otwierania działalności i podatków 😀 Przecież nikt tego nie sprawdza 😀