Wydarzenia Bielsko-Biała

W Bielsku-Białej powstanie cerkiew

Fot: pixabay / zdjęcie poglądowe

Osoby wyznania prawosławnego mieszkające w naszym regionie mają  szansę na doczekanie się własnej świątyni

Zdecydowana większość mieszkających w Bielsku-Białej Ukraińców jest wyznania prawosławnego. Od dawna już nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy, a także inne osoby wyznania prawosławnego, czynią starania o możliwość pozyskania własnej świątyni do celów religijnych. Teraz pojawiła się taka możliwość, dzięki przychylności bielskich władz. Ratusz, według naszych ustaleń, zgodził się wstępnie na wyznaczenie odpowiedniej działki pod budowę cerkwi. Resztą zająć się mają osoby prawosławne.

Więcej szczegółów w najbliższym wydaniu „Kroniki Beskidzkiej”.

32
Skomentuj

avatar
7 Komentarzy
25 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
32 Komentarzy
Prawosławny z PodlasiaBielszczanin JOHNYBielszczanin JOHNYArtur GPrawosławny z Podlasia Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Prawosławny z Podlasia
Gość
Prawosławny z Podlasia

Co komentarz to głupszy. Czy wielcy katolicy z Bielska ( GTI, johny, roksa) macie jakąś wiedzę na temat prawosławia?? To jest chrześcijaństwo tak samo jak katolicyzm. Nie mamy nic wspólnego z islamem. I takie pytanko do was. Wy wiecie że Jezus był żydem??

Bielszczanin JOHNY
Gość
Bielszczanin JOHNY

Kompletnie nie interesuje mnie prawosławie. Sprawa jest jasna – goście będą się dopasowywać do gospodarzy a nie na odwrót. Poza kilkoma zdeformowanymi pasztetami – feminoszutkami których kijem nie chcą tknąć nawet menele spod sklepu – nikt w Bielsku ukrainców nie chce. Nie przypominam żeby mi ktoś kościół stawiał bo na saksy przyjechałem. Wytrzeźwiej…

Prawosławny z Podlasia
Gość
Prawosławny z Podlasia

Nie tylko Ukraińcy są wyznania prawosławnego. Jest wielu Polaków którzy są tej właśnie wiary. Ba są nawet tacy którzy zmienili wiarę z katolickiej na prawosławną.

putin
Gość
putin

W Lwowie jest wiele kościołów do których katolicy nie mają wstępu i nie mogą tam własnych mszy odprawiać mimo tego że wybudowali je Polscy katolicy dla katolików a jeszcze mimo wysiłków ukrainskich mieszka tam kilkanaście tysięcy Polaków.Bielsko jest moim miastem rodzinnym i nie zgadzam się na jakąś cerkiew,jak mają ochote to niech się w lesie modlą jak Polacy modlili się jak im ukraińcy kościoły na magazyny zboża przerobili

Roksa
Gość
Roksa

Teraz cerkiew za kilka lat pomnik bandery…..

Viktor 33 lata.
Gość
Viktor 33 lata.

Widać u ciebie pis sektę katolicką tak was uczy d***l z Żoliborza i Torunia,miałem okazję 2 razy być na ich mszach na Podkarpaciu śpiewy niezapomniane i te rodzinne życzliwe spojrzenia.

NN
Gość
NN

Skakanie pod sądami wyraźnie ci szkodzi.

Bielszczanin JOHNY
Gość
Bielszczanin JOHNY

Dokładnie. toleraści i reszta lewactwa nie rozumie. A rozumieli to już w starożytności: -tolerancja i apatia to ostatnie cnoty umierającego społeczeństwa – Arystoteles oraz nowożytności -Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań. – Gilbert Keith Chesterton Przejmowanie terytoriów jak w kosovie (które jest, było i zawsze będzie Serbskie) odbywa się dokładnie w taki sposób. Drobnymi kroczkami. Najpierw świątynia. Potem całe obszary bez miejscowych. Potem bedą kolejne żądania. A następne państwo traci terytorium. Co jest takie ciężkie do zrozumienia? Przejedźcie się niektórymi liniami w Bielsku o 5:30 lub 22:15 – ani jednego Polaka. ukrainska dyskoteka gra. w conajmniej 3 zakładach pracy 0… Czytaj więcej »

Bielszczanin JOHNY
Gość
Bielszczanin JOHNY

ukropom przechodzi bo są biali i chrześcijanie. meczet NIE PRZEJDZIE!

ze_wsi
Gość
ze_wsi

A to ty od supremacji polskiej nacji, ty też taki wafelkowy, czy na 100%? Przyszło ci do główki, że tak jak ty mówisz o dajmy na to Ukraińcach, Niemcy, czy też inni Francuzi wypowiadają się o Polakach?

jan
Gość
jan

To teraz kolej na meczet .

Kri_
Gość
Kri_

no i czego się boisz?

Bielszczanin JOHNY
Gość
Bielszczanin JOHNY

Długo nie postoi!

Janusz.
Gość
Janusz.

Widać i****o że jesteś sekty pis mściwość i złodziejstwo od małego wpajane .

NN
Gość
NN

KODnięty jesteś mocno.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Czy w dalszej kolejności będzie wybudowana (odbudowana) także synagoga?

Bielszczanin JOHNY
Gość
Bielszczanin JOHNY

Nie.

bb01
Gość
bb01

I fajnie. To kolejny dowód na to, że jesteśmy miastem wielokulturowym

Gti
Gość
Gti

Ta wielokulturowość to niby coś wspaniałego? Jeszcze kilka meczetów gdzie odpowiednio będą sobie koran interpretować i będzie całkiem bombowo.

Katolik
Gość
Katolik

Co ma prawosławie do koranu czy islamu ty umysłowa amebo?

Gti
Gość
Gti

Jełopie rozumienie czytanego tekstu u ciebie równe zero.

zażenowany katolik
Gość
zażenowany katolik

Raczej Ty masz dzbanie problem z interpretacją kultur. Powstanie cerkwi ma coś wspólnego z bliskim wschodem? Żyje u nas masa Ukraińców którzy kulturowo nie odbiegają bardzo od naszej kultury a ich religia również nie jest bardzo odmienna od religii przeważających w naszym kraju więc co ma piernik do wiatraka? Rozumiem gdyby napisali w tym artykule o tysiącach Syryjczyków, Afgańczyków, Irańczyków czy i Irakijczyków którzy chcą mieć swój meczet, wtedy sam bym tam świnie wpuścił na salony. Wielokulturowość nie musi oznaczać ludzi którzy lubują się w wybuchowych imprezach. Jesteśmy miastem bliskim granicy. Przyjeżdżają tu Czesi, Słowacy, Słoweńcy, Austriacy, Włosi w celach… Czytaj więcej »

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Ciekawe podejście do religii zażenowanego katolika. Zażenowanie to mało powiedziane ale wstyd jest lepsze. Ukrainiec tak ale muzułmanin już nie. Zapewne Żyd też nie. A żyje w Polsce “paru”.

Kamil
Gość
Kamil

i****o ciemnoty czarnych nierobów.

Bielszczanin JOHNY
Gość
Bielszczanin JOHNY

Nie jesteśmy i nigdy nie będziemy miastem wielokulturowym! Bielszczanie nie życza sobie innych kultur ani tym bardziej religii ani kolorów skóry!

Lucyfer
Gość
Lucyfer

Obyś przypadkiem do Skoczowa, Cieszyna czy okolicznych wsi nie jechał bo tam masa Ewangelików i mogą cie zjeść.
Nasz mistrz skoków narciarskich Adam M. tez nim jest :0
To pewnie ukryta opcja szatana i diabeł chcący zniszczyć POLSKOŚC!

Halina
Gość
Halina

Wypowiadaj się w soim imieniu, nie bielszczam

N.
Gość
N.

Bielsko jest miastem wielokulturowym i bardziej mnie przeraża ta zatwardziałość i niechęć do tego co inne niż nawet islamiści. Ale nie o nich tutaj mowa w ogóle. Na Podbeskidziu mamy przecież sporą ilość ewangelików, zielonoświątkowców czy świadków Jehowy i co się złego dzieje? Szczerze to w Polsce najgorsza sekta to niektórzy katolicy, którzy są gotowi zabijać innych tylko z powodu ich odmienności. Mamy zresztą nawet w Polsce islamistów i nie robią takich rzeczy jakich dopuszcza się kościół katolicki.

Aleksander
Gość
Aleksander

N widać tych dobrych niby katolików sekty bandyty z Torunia Islam i faszyzm wg nich to pikuś to oni zagrażają normalnym Polakom.

Artur G
Gość
Artur G

Świadkowie Jehowy akurat nie są Chrześcijanami, i niestety się w Polsce rozprzestrzeniają

Jadwiga 43 lata.
Gość
Jadwiga 43 lata.

Ja jako Bielszczanin od 64 lat wstydzę się za takiego debi–a szkolonego przez czarnych nierobów co ogłupiają dlatego przez takich jak ty ido– ów kościoły pustoszeją przez młodych i upada prawdziwy kościół Katolicki deb–lu

ze_wsi
Gość
ze_wsi

Bo ty tak powiesz? A kim ty jesteś mały ksenofobie? Ty raczej mało wiesz o historii tego miasta i kraju!