E-edukacja Cieszyn

W Brennej potrafią ratować

Fot. Z archiwum szkoły

Drugi raz z rzędu uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 w Brennej – pod opieką nauczycielki Magdaleny Krzempek – udało się dostać do finału VIII ogólnopolskiego konkursu „Ratujemy i uczymy ratować”, organizowanego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. O ten cel walczyło prawie 200 szkół z całej Polski.

W pierwszym etapie uczniowie z klas 5a i 4 stworzyli ogromną kolorowankę o pierwszej pomocy. W drugim ich zadaniem było stworzenie pomocy dydaktycznej, która uatrakcyjni i ułatwi zapamiętywanie wiadomości dotyczących udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie klasy 3 świetnie sobie z tym poradzili i pojechali do Warszawy, gdzie czekała na nich gra miejska. Załoga w składzie Martyna Ciupka, Bartłomiej Gawlas, Alicja Pasterny i Robert Wojtyna przeszła około dziesięciokilometrową trasę, po drodze wykonując różne zadania i odwiedzając m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Etnologiczne, Muzeum Ewolucji, Pałac Kultury i Nauki czy Centrum Nauki „Kopernik”.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Brennej znalazła się w grupie czternastu szkół w Polsce wyróżniających się wysokim poziomem wiedzy i umiejętności dotyczących ratowania ludzkiego życia.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments