Wydarzenia Cieszyn

Naucz się snycerstwa, koronczarstwa czy introligatorstwa. W Cieszynie rusza Szkoła Rzemiosł. Można się zapisać

W Cieszynie rusza Szkoła Rzemiosł. To pilotażowy program. Nauka dla tych, którzy będą chcieli pod okiem mistrzów szlifować tradycyjne rzemiosło m.in. snycerstwo, koronczarstwo czy introligatorstwo, będzie bezpłatna.

Szkoła Rzemiosł ma być odpowiedzią na wyzwania dynamicznie zmieniającego się świata. Masowa produkcja, kurczenie się zasobów, zanik lokalnej wspólnotowości, zapominanie tradycji i umiejętności rzemieślniczych to niektóre z konsekwencji. Dlatego organizatorzy chcą inspirować do działania i zachęcać do odkrywania potencjału rzemiosła, szerzyć wiedzę o związanych z nim wartościach, dać możliwość rozwijania i odkrywania własnych umiejętności.

To okazja, aby nauczyć się nie tylko tradycyjnych technik rzemieślniczych, ale także pozyskać wiedzę jak wprowadzać produkty rzemieślnicze na rynek. Szkoła współpracuje z rzemieślnikami i mistrzami z terenu Śląska Cieszyńskiego. I oferuje takie kierunki nauki jak: plecionkarstwo, koronczarstwo, snycerstwo, rusznikarstwo,  obróbka wełny czy introligatorstwo. Dodatkowo oferowane są zajęcia m.in. wdrażania na rynek, modeli biznesowych, brandingu, finansowania działalności gospodarczej, sprzedaży, marketingu – wszystko w kontekście produktów rzemieślniczych.

Oferta Szkoły skierowana jest zarówno do osób, które nie mają żadnego doświadczenia w rzemiośle, jak i do tych, które posiadają już doświadczenie w pracy z materiałem. A co najważniejsze nauka jest bezpłatna i potrwa 10 miesięcy.

Zajęcia praktyczne odbywać się będą w Zamku Cieszyn oraz w pracowniach rzemieślników. Zgłoszenie kandydatów odbywa się formularz zgłoszeniowy – TUTAJ. 

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
nierozpoznany klient
nierozpoznany klient
1 rok temu

A później zarobkowanie też bezpłatne?

Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu

Jakiż on uroczy, ten czerwony jeleń. Pomysł natomiast znakomity.