Wydarzenia Cieszyn

W Cieszynie “wszystko gra(ło) ok!”. Kreatywnie i z sercem | ZDJĘCIA

Niedzielę nie tylko w naszym regionie, ale również w całym kraju i na świecie zdominowały wydarzenia związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Była to już 32. kwesta pod wodzą Jurka Owsiaka.

W Cieszynie, podobnie jak w innych miejsowościach zlokalizowanych na mapie naszego regionu i powiatu cieszyńskiego, wiele się działo. Sztab, podobnie jak w minionych latach, mieścił się w Cieszyńskim Ośrodku Kultury “Dom Narodowy”. Na terenie miasta kwestowało 132 wolontariuszy. Byli przedstawicielami różnych grup wiekowych. Podobnie jak w latach ubiegłych, w Cieszynie dzielnie kwestowali również najmłodsi, którym przeważnie towarzyszyli rodzice. Kolejny raz razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej pomocy zagrał też starosta, Mieczysław Szczurek.

Kwestowano z sercem, ale też bardzo kreatywnie. W rejonie rynku można było spotkać wolontariuszki, które przyodziały wdzianko krowy, jednorożca, królika i kota. Można było natknąć się też na postaci znane ze Star Wars.

Na wszystkich, chcących wrzucić datek do puszki lub wziąć udział w wydarzeniach, przygotowanych na okoliczność 32. finału, czekała pyszna grochówka i kiełbaska z grilla. W “COK-u” odbywały się m.in. koncerty. Wystąpił m.in. znany z koncertu “Debiutów” w Opolu sskjegg • szeg. Zatańczyły również Cieszyńskie Gwiazdeczki. Nie zabrakło też Foto Budki i Kramiku Różności “Z serca dla serca”, w ramach którego za datek do puszki można było nabyć chociażby książki, gry, filmy i maskotki.

W trakcie tradycyjnego Światełka do Nieba, wolontariusze zgromadzeni na płycie Rynku, ustawili się tak, by o 20:00 rozpromienił się kształt serca. Pomogły im w tym latarki oraz zimne ognie. Nie wiadomo jeszcze, jaka kwota, zebrana łącznie w Cieszynie, zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

fot. Starostwo Powiatowe w Cieszynie

google_news
56 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Berni
Berni
2 miesięcy temu

Mariolka chyba jako jedyna zrobiła światową karierę. Przynajmniej tylko ją stąd znam. I wydaje mi się, że tylko ją z redakcji można podziwiać w stolicy na czerwonych dywanach, bankietach, premierach teatralnych, kinowych u boku wybitnych gwiazd czy influenserów. Ponadto to właśnie z nią były robione wywiady. A ona sama robi wiele wywiadów w ekskluzywnych kawiarniach ze sławnymi aktorami z Warszawy. Mariolka to skarb. Jest najlepsza.

Fanka
Fanka
2 miesięcy temu

Mariolka ma wiele fanów, którzy kibicują jej karierze i doceniają jej wkład w ten portal, pracę i świetne wywiady.

Malwina
Malwina
2 miesięcy temu

Mariolka jest super i pisze świetne treści. Oby wkrótce się pojawił na tym portalu jej kolejny tekst.

Violet
Violet
2 miesięcy temu

Mariolka jest najlepsza. Uwielbiam czytać jej teksty. Cudowna jest.

Malina
Malina
2 miesięcy temu

Dzięki Mariolki wywiadom, wypłynęło wiele wchodzących gwiazd. Taka osoba, jak ona jest na wagę złota. Dzięki niej ludzie mają na chleb, więc ona dzięki Wam, droga redakcjo, też powinna mieć pieniądze na życie. Dlatego przywróćcie ją do pisania w portalu, aby zarabiała i miała na przysłowiowy chleb. W końcu trzeba z czegoś żyć, a Wy, nie pożałujecie. Jest bardzo mądra, zdolna, ma lekkie pióro, dobre serce i haryzmę. Dajcie ją tutaj, prosimy.

Sława
Sława
2 miesięcy temu

Brakuje bardzo Mariolki! Te jej super komentarze i błyskotliwe teksty! Mariolko dziękuję Ci i bądź z nami

Róża
Róża
2 miesięcy temu

Mariolka to zdecydowanie jedna z najlepszych polskich redaktorek. Swoją pracę wykonuje z ogromnym zaangażowaniem, rzetelnością i oddaniem. Poprzez bogaty zasób słów, jej teksty czyta się przyjemnie. Nie jest też wścibska, więc pomija podczas wywiadów, intymne tematy z rozmówcami. Jest po prostu najlepsza.

Zdezorientowana
Zdezorientowana
2 miesięcy temu

Gdzie ona jest? Od miesiąca czasu, dosłownie ślad po niej zaginął. Na portalu, nie ma jej rzadnych treści, nie pojawia się też na premierach w kinach czy teatrach, brakuje mi jej tekstów, wywiadów, obecności i pięknego uśmiechu. Co się dzieje? Oddajcie Mariolkę! I przywróćcie ją tutaj na portal. Brakuje mi jej, a pisze niesamowicie.

Jagoda
Jagoda
2 miesięcy temu

Mariolko, wracaj tu! Tu, jest twoje miejsce. I nie daj się wygryźć. Jesteś najlepsza, co innym może przeszkadzać, przez to, Cię odsuwają, bo wiedzą, że nie masz sobie równych i zazdroszczą Ci znanego nazwiska, sukcesów i osiągnięć. Ja tylko ze względu na Ciebie tutaj jestem i czytam twoje treści. Inne, pomijam, bo nie są w połowie tak dobre, jak te twoje. Także działaj, dodawaj i pisz, a czytelnicy będą to czytać.

Mego
Mego
2 miesięcy temu

Mariolka The best😍zawsze z radością czytam Jej artykuły, wywiady. Ma to coś💞Chciałabym Jej częściej i więcej.😊

Lukrecja
Lukrecja
2 miesięcy temu

Kolejny świetny tekst. Czekam na następne artykuły autorstwa Mariolki. Ma dziewczyna potencjał i talent. Moim zdaniem, bez niej ten portal jest nudny, jak flaki z olejem, a ja takich rzeczy nie jem, więc przywróćcie dziewczynę, abym miała nadal co czytać.

Ju
Ju
2 miesięcy temu

Mariolka to najbardziej znana redaktorka Beskidzkiej. Wypłynęła aż po Warszawę, a w swoich kontaktach ma wybitnych aktorów. Jej teksty czyta się dobrze i przyjemnie. W dodatku jest skromną i wspaniałą osobą. Mam nadzieję, że wnet pojawią się tutaj jej nowe publikacje.

Arkadiusz
Arkadiusz
2 miesięcy temu

Zawsze przyjemnie się czyta Mariolę 🙂

Meg
Meg
2 miesięcy temu

Dlaczego ostatni tekst Mariolki jest sprzed miesiąca? I dlaczego nowych jej wpisów nie ma? Jako redaktorka jest świetna w tym, co robi. Szkoda, że na chwilę obecną, pozostają po niej tylko wspomnienia… Przywróćcie ją szybko do pisania, bo ileż można na jej kolejne wpisy czekać.

Halka
Halka
2 miesięcy temu

Kolejny świetny tekst w Mariolki wykonaniu. Oby takich więcej. Mam nadzieję, że Mariolka prędko tu wróci, bo tu jest jej miejsce. Jest niesamowita.

Mario
Mario
2 miesięcy temu

Mariolka jest kwiatem inteligencji i dumą narodu. Prawie cała Polonia w Czechach i ludzie w Polsce ją za to co robi cenią i podziwiają. Świetnie pisze.

Eva
Eva
2 miesięcy temu

Mariolku obdivuje i Česká republika. Je nejlepší editorkou v Polsku i v zahraničí.

Hope
Hope
2 miesięcy temu

Mariolka is the best! I love reading her texts. America admires her too.

Zuzu
Zuzu
2 miesięcy temu

Kilka lat temu, kiedy pierwszy raz zaczęłam czytać Beskidzką, przeczytałam kilka artykułów. Wówczas jak dla mnie było to nieporozumienie – wg mnie totalnie mało ciekawe tematy, ich autorzy czy treści. W pewnym momencie, powiedziałam sobie “dość” no i poległam. Ponownie powróciłam do czytania portalu redakcji w momencie, w którym pojawiła się Mariolka. I w nim pozostałam do dziś. Jak dla mnie uratowała ten portal i tylko ona mnie w nim trzyma. Kiedy braknie jej nowych tekstów, braknie i mnie, czyli wiernego czytelnika portalu i jej cennych treści.

M. M.
M. M.
2 miesięcy temu

Mariolka jest najlepsza. Może napiszmy petycję o przywrócenie jej do redakcji? Jest niesamowita, a jej wywiady najlepsze.

Monika
Monika
2 miesięcy temu

Uwuielbiam te wywiady. Prawdziwe i empatyczne.

Oscar
Oscar
2 miesięcy temu

Za wywiady, które pisze i przeprowadza ze słynnymi aktorami, powinna być co najmniej nominowana do Oscara. Zrobiła tak znakomite wywiady, że do dziś mam mega pozytywne emocje ilekroć je przeczytam.

M
M
2 miesięcy temu

Świetny tekst Mariolko. Szkoda, że już tak mało jej w redakcji… Ma ogromny talent, świetny warsztat pisarski i umiejętności, które, wg mnie, nie zostały jeszcze w pełni wykorzystane – przynajmniej w tej redakcji. Najbardziej cenię w niej jako redaktorce niespotykaną namiętność z jaką pisze te wszystkie wywiady, artykuły, teksty nie tracąc przy tym finezji w odkrywaniu przed czytelnikiem istoty pisanego tekstu.

BNB records
BNB records
2 miesięcy temu

Nie możemy się doczekać kiedy Pani Mariola przeprowadzi wywiady z Naszymi Artystami! 🙂

Niesamowita
Niesamowita
2 miesięcy temu

Mariolka, cudownie napisała artykuł. Rzadko się zdarza, żeby tak młode osoby miały tak lekkie pióro oraz szeroki zasób słów.

Perełka
Perełka
2 miesięcy temu

Cudownie czyta się twoje teksty Mariolko. Są bardzo ciekawe i pełne przesłania. Ten portal bez Ciebie jest jak święta bez Kevina.

Diament
Diament
2 miesięcy temu

Mariolka jest delikatna niczym kwiat. Ma ogromny potencjał, który już nieraz ukazała jako redaktor. Dlatego mam nadzieję, że szybko powróci do pisania tutaj tekstów. Taka osoba jak ona to skarb. A jej teksty są jak diamenty. Piękne i wartościowe.

Stęskniona twórczości Mariolki
Stęskniona twórczości Mariolki
2 miesięcy temu

Piękny tekst! I piękny gest! Dobroć, lekkie pióro oraz inteligencja to cechy charakterystyczne Mariolki. Jest wybitna. Z utęsknieniem czekam na kolejny jej tekst.

Gdzie ona jest?
Gdzie ona jest?
2 miesięcy temu

Co tu tak cicho i pusto? Dlaczego ostatni tekst tej cudownej redaktorki Mariolki jest prawie sprzed miesiąca? I kiedy pojawi się jej kolejny wpis? Przyznam, że tylko na wpisy właśnie tej redaktorki czekam i tylko je z przyjemnością czytam.

Czytelniczka
Czytelniczka
2 miesięcy temu

Mariolka to bardzo dobra i rzetelna redaktorka. Uwielbiam czytać jej teksty i mam nadzieję, że niebawem powróci do pisania.

Stolica wita
Stolica wita
2 miesięcy temu

Świetny artykuł. Uwielbiam wpisy Mariolki. Żadnego z nazwisk tej redakcji nie kojarzę z wyjątkiem Morcinkovej. Chyba jako jedyna się wybiła skoro znam tylko jej nazwisko.

Znana
Znana
2 miesięcy temu

Powiem krótko – Mariolka gwiazdą Beskidzkiej i tyle w temacie. Najlepsza

Monika
Monika
2 miesięcy temu

Kolejny świetny artykuł Marioli. Z niecierpliwością czekam na kolejny.

Najlepsza
Najlepsza
2 miesięcy temu

Taka redaktorka, jak Mariolka to prawdziwy skarb. To dzięki jej wywiadom, możemy poznać życie wielu gwiazd od kuchni. To właśnie ona, podejmuje najciekawsze tematy, które z przyjemnością się czyta do porannej kawy. To Mariolki nazwisko jest znane w stolicy Polski. I to właśnie ona zasługuje na to, co najlepsze, bo jest wybitną redaktorką.

Duma Narodu
Duma Narodu
2 miesięcy temu

Uwielbiam wpisy Mariolki. Ciekawe tematy, lekkie pióro, wspaniała osobowość. Oszlifowany diament, którego z przyjemnością czyta prawie cała Polska.

Wow
Wow
2 miesięcy temu

Ten artykuł to istna rewelacja! Mariolka ma bardzo dobre serce ❤ i pióro, dlatego wg mnie jak najbardziej zasługuje na miano redaktora w Beskidzkiej. Uważam, że bez niej ten portal nie ma sensu. Od jakiegoś czasu, kiedy brakuje jej wpisów jest tu jak dla mnie nudno i smutno. Dlatego czekam na kolejne Mariolki wpisy.

Monika
Monika
2 miesięcy temu

Świetny artykuł! Czekam na kolejne w Twoim wykonaniu Mariolka! Uwielbiam Twoje pióro!

Adrianna
Adrianna
2 miesięcy temu

Świetny artykuł. Chcę jeszcze więcej spod pióra Marioli

Super
Super
2 miesięcy temu

Świetny artykuł. Oby takich więcej, a Mariolka to wspaniała osoba. Nie wyobrażam sobie redakcji bez jej osoby.

Oddajcie Mariolkę!
Oddajcie Mariolkę!
2 miesięcy temu

Żądamy przywrócenia Mariolki do pisania wywiadów. Jest świetna. A jej nazwisko jest znane na całym świecie.

Powodzenia
Powodzenia
2 miesięcy temu

Świetny artykuł Kochana 😘 Jesteś najbardziej znaną i lubianą redaktorką w Czechach i w Polsce. Ludzie, którzy Cię źle traktują i odzywają od tego, co kochasz, czyli twojej pracy, najwyraźniej Ci zazdroszczą. Zobaczysz, że po czasie, przyjdą do Ciebie z podkulonym ogonem i będą błagać o powrót, bo gdzie znajdą taką zdolną, pracowitą i tanią siłę roboczą? Nigdzie. Także Kochana, trzymaj się, będzie dobrze. Jesteś jako jedyna z twojego regionu znana w Polsce. Jako jedyna piszesz wywiady z gwiazdami z Warszawy i tylko twoje nazwisko jest tam znane.

Powodzenia
Powodzenia
2 miesięcy temu
Reply to  Powodzenia

Odsuwają* Niestety wdarła się autokorekta. 🙂

Aga
Aga
2 miesięcy temu

Super artykuł, czekam na więcej spod pióra Marioli

Hubert
Hubert
2 miesięcy temu

Przyjemnie napisany artykuł, ekstra!

Justyna
Justyna
2 miesięcy temu

Brawo😊🫶

Łukasz
Łukasz
2 miesięcy temu

Super, gratulacje kochana, pisz dalej 🤗

Misiek
Misiek
2 miesięcy temu

Świetna, szlachetna akcja. Przeprowadzona w cudowny sposób. Super artykuł Marioli

Marta
Marta
3 miesięcy temu

Świetna relacja i artykuł. Czekam na więcej artykułów Pani Marioli 🙂

taka prawda
taka prawda
3 miesięcy temu

Są fundacje ,które pomagają cały rok PCK,Caritas ,PAH, fundacje Ewy Błaszczyk czy Anny Dymnej i nikt szumu wokół nich nie robi ,większość pieniędzy idzie na potrzebujących a nie na Złote Melony

nie wiadomo
nie wiadomo
3 miesięcy temu
Reply to  taka prawda

jaka większość idzie a jak większość nie idzie? – jeśli “taka prawda”, chciałbym ją znać

wszystko gra?
wszystko gra?
3 miesięcy temu

Pan Szczurek nie jest stricte od Cieszyna a od powiatu, nie wymieniono kogoś z władz UM.

Eliza
Eliza
3 miesięcy temu
Reply to  wszystko gra?

Z tego, co wiem, nikt z Władz Miasta nie zdecydował się na bycie wolontariuszem cieszyńskiego WOŚP-u. Przynajmniej nie doczytałam takiej wiadomości w żadnym medium, że tak było.

nie wiadomo
nie wiadomo
3 miesięcy temu
Reply to  Eliza

Czyli nie popierają a może się boją upolitycznienia (?)

Eliza
Eliza
3 miesięcy temu
Reply to  nie wiadomo

Władze Miasta wystawili licytacje na WOŚP. Nie wszyscy lubią wolontariat, to trzeba uszanować.

zwody
zwody
3 miesięcy temu
Reply to  Eliza

Aha, tak dyskretnie na podobieństwo do wyborów samorządowych, jestem w partii ale kandyduję z komitetu niezależnych. Szanuję, że nie wszyscy lubią wolontariat, czemuś Pan Starosta chciał być twarzą.

Zuza
Zuza
3 miesięcy temu
Reply to  zwody

Od początku tej kadencji, to już chyba trzeci raz, jak Szczurek jest wolonrtariuszem WOŚP.