Wydarzenia Cieszyn

W Czechach koniec stanu wyjątkowego. Od 12 kwietnia zniosą część obostrzeń

Fot. Canva.com

Stan wyjątkowy w Czechach w związku z pandemią koronawirusa potrwa do 11 kwietnia. Najprawdopodobniej nie będzie przedłużony. To oznacza, że część obostrzeń zostanie zniesiona.

Stan wyjątkowy w Czechach wprowadzono jesienią ubiegłego roku. Od tego czasu był kilkakrotnie przedłużany. W marcu czeski premier chciał wydłużyć jego obowiązywanie do końca kwietnia. Jednak opozycja żądała zniesienia stanu wyjątkowego. Ostatecznie jednak posłowie zgodzili się na okres jego obowiązywania do 11 kwietnia. Szef czeskiego rządu oświadczył niedawno, że nie zamierza przedłużać stanu wyjątkowego.

Co to oznacza? Przede wszystkim swobodę przemieszczania się poza granice powiatu oraz zniesienie nocnej godziny policyjnej. Oprócz tego czeski rząd zapowiedział powrót dzieci do szkół, a najmłodszych do przedszkoli. Nauka w szkołach ma odbywać się na zasadach rotacji – w jednym tygodniu klasa będzie “na żywo” na lekcji w placówce, w drugim w trybie zdalnym. Nastąpi także drobne rozluźnienie obostrzeń w handlu.

Energylandia - praca 2021
Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Unia na kolanach
Unia na kolanach
3 dni temu

a mimo to będą dalej mieli więcej restrykcji niż my 🙂 dalej nie mogą przejechać granicy i knajpy zamknięte itd więc co takie luzują ?chyba majty 🙂

ARON
ARON
2 dni temu

I tu sie mylisz puby maja miec otwarte

Unia na kolanach
Unia na kolanach
2 dni temu
Reply to  ARON

jasne 🙂

Odwiert
Odwiert
3 dni temu

Współczuję zauwazam że nikt cię nie lubi i w flustracji piszesz takie farmazony ,po co się męczysz wyjedź za granice tam będziesz mógł pokazac swoj talent, rozwinąć swoje zainteresowania,wreszcie zostaniesz zauważony przez prawdziwych Europejczyków. Na pożegnanie możesz mnie pocałować

Hermenegilda
Hermenegilda
3 dni temu
Reply to  Odwiert

Do kogo wiercenie?

Odwiert
Odwiert
3 dni temu
Reply to  Hermenegilda

Do skasowanego bielszczanina Janka

Hermenegilda
Hermenegilda
2 dni temu
Reply to  Odwiert

Oj nie, ten osobnik ma prawo przecież kierować innych a szczególnie kobiety za granicę do ulubionego kraju Arabii Saudyjskiej. Tak dobrze chce i nie wiadomo dlaczego kasują komentarze.