Sport Czechowice-Dziedzice

W pucharowych derbach górą MRKS

W pierwszej rundzie Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Bielsko w derbowym pojedynku zmierzyły ekipy UKS-u Rotuz Bronów i MRKS-u Czechowice-Dziedzice.

Od początku spotkania szybkie tempo narzucili przyjezdni. Ich liczne i składne akcje przyniosły skutek już w 15. minucie, kiedy mierzonym strzałem golkipera gospodarzy pokonał Mateusz Wajdzik. Rotuz próbował doprowadzić do wyrównania, ale jego ataki szybko rozbijali przyjezdni, którzy jeszcze przed przerwą dorzucili dwa gole i na przerwę schodzili z trzybramkową zaliczką.

W drugiej odsłonie czechowiczanie nie zwalniali tempa i choć trener wymienił szybko niemal całą jedenastkę, obraz gry nie uległ zmianie. Nadal to goście prowadzili grę i znacznie przeważali dorzucając kolejne trzy trafienia.

Roruz Bronów – MRKS Czechowice- Dziedzice 0:6 (Wajdzik 2, Szędzielarz, Polakowski, Żurek, Niemczyk).

Tekst i foto: Artur Grabski