Bielsko-Biała Cieszyn Na sygnale Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

W drodze na majówkę. Uważajcie na siebie!

Fot. KPP w Cieszynie

Długi weekend majowy to dla wielu osób czas wyjazdów i spotkań. Nad bezpieczeństwem podróżnych czuwa zwiększona liczba śląskich policjantów. Mundurowi apelują o rozwagę, a przede wszystkim zachowanie ostrożności, trzeźwości za kółkiem i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. W ostatnich trzech latach na śląskich drogach, podczas majowego weekendu, doszło do 55 wypadków, w których zginęło 7 osób, a 74 zostały ranne.

Nad bezpieczeństwem osób wybierających się na majowy wypoczynek czuwać będzie zwiększona liczba patroli policyjnych, głównie ruchu drogowego. Policyjne działania rozpoczęły się 29 kwietnia. Mundurowi sprawdzają, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Stróże prawa kontrolują także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz sprawdzają, czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach. Na pobłażliwość nie mają co liczyć pijani i kierowcy rażąco naruszający przepisy ruchu drogowego.

– Kierowcy jednośladów, oprócz czerpania radości z szybkiej jazdy, powinni przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie – swoim i innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy o bezpieczną jazdę. Motocykl nie ma poduszek powietrznych i pasów bezpieczeństwa, a kask i odzież ochronna nie zapobiegną obrażeniom. Dlatego tak ważne jest, by motocykliści podczas jazdy stosowali do obowiązujących przepisów i limitów prędkości. Apelujemy do kierujących o rozwagę. Jedźmy ostrożnie, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych – mówi Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

google_news