Wydarzenia Cieszyn

W Drogomyślu doszło do próby porwania dziecka? Czarne audi sieje postrach?

Fot. Polska Policja

Czy Drogomyśl to kolejna miejscowość w powiecie cieszyńskim, w której ktoś próbował porwać dziecko? Przekonują o tym tamtejsi rodzice, jednak ich rewelacji nie potwierdza cieszyńska policja.

Na platformie internetowej MobiDziennik, która umożliwia rodzicom i uczniom łatwy dostęp do informacji na temat wyników, planu lekcji, czy wydarzeń w szkole, drogomyscy rodzice przeczytali alarmującą wiadomość.

„Przesyłam wiadomość od rodzica, potwierdzoną przez policję… Chciałam przekazać informację, że wczoraj w Drogomyślu była podwójna próba porwania dziecka. Jedna próba była przy szkole, druga kawałek dalej, na bocznej osiedlowej ulicy. Samochód był w kolorze czarnym, prawdopodobnie marki Audi. Bardzo proszę o przekazanie informacji innym rodzicom i dzieciom. Proszę o szczególną czujność podczas zbliżających się wakacji – napisała pani Joanna.

Skontaktowaliśmy się więc z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, jednak mundurowi nie potwierdzają tych informacji. – Sprawdzamy wszystkie doniesienia, ale według naszej wiedzy takiej sytuacji nie było. Być może przez Drogomyśl przejechał jakiś samochód, ale jeżeli mówimy o usiłowaniu porwania, musi dojść do konkretnych działań. Choćby do próby nawiązania kontaktu z dzieckiem. My natomiast nie mamy żadnych informacji, by w Drogomyślu do czegoś takiego doszło – stwierdza podkom. Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Przypomnijmy, że już wcześniej pojawiały się doniesienia o zdarzeniach, które niektórzy uznali za groźne dla bezpieczeństwa dzieci. Do tego typu incydentów miało dochodzić w Simoradzu oraz Pierśćcu. Pisaliśmy na ten temat TUTAJ.

google_news