Cieszyn Kultura i rozrywka

W głąb malarskiej wyobraźni. COK zaprasza!

Fot. Pixabay.com

Cieszyński Ośrodek Kultury “Dom Narodowy” otworzył dziś swoje galerie dla osób zwiedzających. W placówce prezentowane są obecnie dwie ekspozycje.

Do 5 czerwca w Miejskiej Galerii Sztuki Współczesnej “12” można oglądać wystawę Diany Lelonek “O węglu i lodzie”, o której szerzej pisaliśmy tutaj. Indywidualnie można oglądać także twórczość malarską Agaty Deszyńskiej-Susik – “Ogrody jaźni”, która dostępna jest do 7 maja. Wyeksponowane zostały na niej obrazy olejne, których motywem przewodnim są rośliny. Odwiedzający mają okazję wejść do świata abstrakcji kwiatowej połączonej ze światem zwierząt, geometryzacją oraz strukturami organicznymi. „Ogród jaźni” jest wycieczką nie tylko w głąb wyobraźni, ale również przekroczeniem granic rzeczywistego ujęcia roślin. Prace autorki inspirowane były twórczością takich malarek jak Georgia O’Keeffe, Frida Kahlo oraz Tamara Łempicka.

Agata Deszyńska-Susik jest absolwentką studiów magisterskich z filozofii na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Łódzkiego. Pracę licencjacką obroniła na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Ukończyła Studia Podyplomowe na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, na Wydziale Malarstwa. Zajmuje się malarstwem olejnym oraz akrylowym. W swoich pracach podejmuje głównie tematykę roślinną. Poszukuje różnorodnych form kwiatowych, które łączy z tematyką m.in. organiczną czy geometryczną.

KB-beton
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments