Wydarzenia Wadowice

W gminie Brzeźnica powstanie już drugi żłobek

Fot. Pixabay

W naszym regionie wciąż w wielu gminach nie ma publicznych żłobków. Tymczasem w gminie Brzeźnica od września działać będzie druga tego typu placówka. Swoją działalność zainauguruje Publiczny Żłobek w Chrząstowicach. Ruszyła już rekrutacja.

W chrząstowickiej placówce czas spędzać będzie mogło 15 maluchów. Godziny jego pracy żłobka zostaną dopiero ustalone i mają być dostosowane do potrzeb rodziców. Ci o miejsce dla swoich pociech mogą ubiegać się do 14 sierpnia. Stosowny wniosek wraz z załącznikami (są do pobrania na stronie gminnej) mogą złożyć w Publicznym Żłobku „Kącik dla Maluszka” w Brzeźnicy lub w Urzędzie Gminy. Do żłobka przyjmowane będą dzieci, które 1 września tego roku będą miały co najmniej 20 tygodni, a przy tym jeden z ich rodziców lub opiekunów mieszka na terenie gminy Brzeźnica. Jeśli po rekrutacji żłobek będzie dysponował wolnymi miejscami, to będą mogło zostać do niego przyjęte dzieci spoza ternu gminy Brzeźnica.

Zgodnie z przepisami żłobek będzie sprawował opiekę nad dziećmi do momentu ukończenia przez nich 3 roku życia (do końca roku szkolnego), a w przypadku gdy niemożliwe lub utrudnione będzie objęcie dziecka wychowaniem przedszkolnym – do 4 roku życia.

Szczegółowych informacji w sprawie rekrutacji udzielają dyrektor żłobka w Brzeźnicy Gabriela Kwarciak (tel. 33 879-27-45, wew.25) lub sekretarz gminy Barbara Klęczar, (tel. 33 879-20-29, wew.37).

WSB_zas_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments