Wydarzenia Cieszyn

W gminie Goleszów. Podatki bez zmian

Fot. Krzysztof Marciniuk

Podczas listopadowej sesji Rady Gminy w Goleszowie, radni podjęli uchwały dotyczące, m.in. skali podatków od nieruchomości i środków transportowych na przyszły rok. Wieści dla mieszkańców są optymistyczne.

Radni pozytywnie ocenili propozycję, z którą wystąpiła wójt gminy, żeby nie wprowadzać zmian w wysokości dotychczas obowiązujących stawek. W praktyce oznacza to brak podwyżek w podatkach, w przeciwieństwie do innych gmin z powiatu cieszyńskiego, gdzie takie podwyżki są serwowane.

Obecna sytuacja finansowa mieszkańców naszej gminy wymaga, by władze reagowały na ich potrzeby, udzielając im wsparcia. Takim wsparciem z pewnością jest decyzja o braku podwyżek w podatkach. Chcę podziękować radnym za przychylenie się do mojej propozycji, by nie podnosić podatków od nieruchomości i środków transportowych w 2021 roku – mówi Sylwia Cieślar, wójt gminy Goleszów.

Jednogłośnie przyjęta została także uchwała, dotycząca częściowego zwolnienia z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi, którzy kompostują bioodpady stanowiące odpady komunalne. Ulga wynosi 1,50 zł miesięcznie od osoby zamieszkującej daną nieruchomość.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Czyżby w gminie Goleszów rząd nie zabrał PIT-u? A jak z opłatami za śmieci w przyszłym roku?