Wydarzenia Cieszyn

W gminie Strumień: Lampy uliczne do wymiany

W gminie Strumień zaplanowano wymianę oświetlenia ulicznego. Tradycyjne lampy sodowe zastąpione będą oprawami LED.

Modernizacji poddanych zostanie 198 opraw oświetleniowych na terenie całej gminy. Ponadto zamontowanych zostanie siedem nowych opraw na słupach energetycznych. Całość zmodernizowanego oświetlenia wyposażona będzie w sterowniki, pozwalające na zarządzanie czasem i mocą świecenia za pomocą centralnej aplikacji sterującej.

Nowe oświetlenie zyskają ulice: Rynek, Pocztowa, Londzina, 1 Maja, Kościelna, Osiedlowa, Łuczkiewicza, Pawłowicka, Krzywa, Brzuski, Podwale i teren parku w Strumieniu. W Bąkowie  ulice Jasna i Żniwna, w Drogomyślu – Klonowa, Konwaliowa, Fiołków, Stokrotek i Storczyków, w Zabłociu – Bielska i Długa.  Koszt zaplanowanej inwestycji wyniesie 467 422 zł, z czego Gmina ze swojego budżetu wyłoży nieco ponad 83 tys. zł.

Liczymy, że montaż nowych opraw da gminie znaczące oszczędności. Obecnie oświetlenie kosztuje nas około 277 tysięcy złotych rocznie. – Poza oszczędnościami, które pozwolą finansować inne ważne zadania, oświetlenie LED przyniesie szereg dodatkowych korzyści, na przykład poprawę widoczności, co bezpośrednio przełoży się na poprawę bezpieczeństwa zarówno pieszych, jak i kierowców – mówi burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

google_news
Finanse partner - normalne
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
1 rok temu

Burmistrzowa stworzyła sobie kółko wzajemnej adoracji w wieku emerytalnym, dla którego cykliczne organizuje spotkania przy ciastku. To jest jej elektorat o który dba. Reszta mieszkańców się nie liczy. Kolejna kwestia związana jest z planowaną linią kolejową przez naszą gminę i wypowiedź burmistrz, że mieszkańcy są przeciwni. Mnie pani o zdanie nie pytała, więc proszę się holistycznie nie wypowiadać. Ja jestem jak najbardziej za inwestycją.

Mieszkanka
Mieszkanka
1 rok temu

Czytam i oczom nie wierzę… Nasza gmina naprawdę jest nieudolna… Nigdy na nic nie ma pieniędzy, a jak już pozyskają środki, to podejmują beznadziejne decyzje!!!!! WYMIANA OŚWIETLENIA DLA OSZCZĘDNOSCI I BEZPIECZEŃSTWA!!!! A co z bezpieczeństwem mieszkańców tych miejsc, gdzie oświetlenia nie ma wcale??!!!! Większej bzdury nie słyszałam… Rozumiem, gdyby wszystkie ulice w gminie były oświetlone i wtedy wymiana, ale nie jeśli większość nie ma nawet oświetlonych skrzyżowań!!!! Wymiana na PODWALU w Strumieniu, gdzie światła były nie tak dawno montowane.. W dodatku oświetlają ten pożal się boże “deptak”, a raczej wybieg dla psów… A oświetlenie jest podwójne. Ja się pyram komu… Czytaj więcej »