Wydarzenia Cieszyn

W Hażlachu powstanie skatepark

Przy Centrum Sportowo-Rekreacyjnym przy szkole Podstawowej w Pogwizdowie powstanie skatepark. Właśnie został ogłoszony przetarg na jego wykonanie.

Projektowany skatepark wraz z oświetleniem będzie posiadał wymiary około 35×12 metrów. W jego skład będą wchodzić m.in. roll-in z quarterpipem, osobny quarterpipe z bankrampą, jumpbox, funbox z gridboksem, osobny grindbox z wallie. Pozostałą część terenu ma być zielona.

Warto dodać, że Szkoła Podstawowa im. Księstwa Cieszyńskiego w Pogwizdowie jest największą placówka oświatową w gminie Hażlach. W sumie uczy się w niej 370 uczniów, czyli 44,26 proc. wszystkich dzieci z terenu gminy. – Placówka charakteryzuje się wysokim poziomem nauczania, a przede wszystkim jest miejscem gdzie można realizować swoje pasje sportowe. W placówce tej od pierwszej klasy funkcjonują oddziały sportowe, co ma znakomite przełożenie na wyniki sportowe wychowanków szkoły we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży w powiecie cieszyńskim. Z uwagi na powyższe dokładamy wszelkich starań aby baza sportowa jaką dysponuje szkoła była jak najlepsza. Aktualnie dzieci mogą korzystać z pełnowymiarowej hali sportowej, w 2017 roku oddano do użytku boisko wielofunkcyjne, w ramach rządowego programu Otwartych Stref Aktywności powstała siłownia plenerowa, a z funduszu sołeckiego wybudowano plac do streetworkout-u. Wychodząc na wprost oczekiwaniom społecznym oraz celem dalszej poprawy posiadanej bazy sportowej, która służy całej społeczności gminnej planowana jest budowa skateparku, boiska dla siatkówki plażowej, ścieżek rolkowych, małego amfiteatru oraz modernizacja boiska trawiastego znajdującego się przy szkole – informuje Grzegorz Sikorski, wójt gminy Hażlach.

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Respondek
Respondek
1 rok temu

Brawo!!!