Cieszyn Kultura i rozrywka

W Hażlachu zagrają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To będzie koncert!

UG Hażlach

To będzie zabawa! 28 stycznia w sali widowiskowej hażlaskiej biblioteki ruszy “Koncert, koncert” podczas którego m.in. będą zbierać do puszek dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zabawa rozpocznie się o 17.00.

Wydarzenie to będzie mieć w gminie szczególne znaczenie, ponieważ dokładnie 30 lat temu, w roku 1994, w sali Domu Ludowego w Hażlachu odbył się koncert Ewangelickiego Chóru Kościelnego Hażlach – Zamarski, podczas którego odbyła się zbiórka pieniędzy dla Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Tegorocznym „Koncertem Kolęd” organizatorzy chcą wrócić do tradycji występowania na rzecz wspólnego zdrowia! Szczególnie, że po 30 latach koncert odbędzie się w tym samym miejscu, ale za to w odnowionym budynku.

Kto zagra? Wystąpi Chór Hażlach-Zamarski pod batutą Krystyny Penkały. Zaprezentują się także inni artyści z terenu gminy. Podczas tego historycznego wydarzenia odbędzie się prowadzona przez wolontariuszy kwesta na rzecz WOŚP. Zaplanowano także licytacje ciekawych przedmiotów i nie tylko… Zakończenie koncertu i licytacji nastąpi o godzinie 20 tradycyjnym światełkiem do nieba.

Organizatorami są wójt gminy Hażlach Grzegorz Sikorski oraz Koło Macierzy Ziemi Cieszyńskiej w Pogwizdowie we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Gminną Biblioteką Publiczną.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
5 miesięcy temu

WOŚP czyli rodzinka Owsiaka na swoim . Obrzydliwy antykatolicki obraz licytowany przez “Orkiestrę” (kilka lat temu)nie przeszkadza posyłać dzieci pod kościoły katolickie.

grzegosz
grzegosz
5 miesięcy temu

GRAJCIE , GRAJCIE A OWSIAK SIĘ CIESZY I ZACIERA RĘCE ILE WPADNIE JEGO RODZINIE NA KONTO .TYLKO POLACY TAK SIĘ DAJĄ OSZUKIWAĆ OSZUSTOWI . PRZECIĘTNIE LICZĘ , Z 40 MIL.ZŁ 10 % ZYSKU TO ILE ????? X 32 “KONCERTY ” OWSIAKA . CZYSTY ZYSK BEZ PODATKU ( MOŻE KOMUŚ TRZEBA WSPOMÓC W WYBORACH ).