E-edukacja Cieszyn

W Istebnej pielęgnują tradycję

Fot. GOK w Istebnej

W Istebnej rozstrzygnięto konkurs „Jak matka z tacikym byli jeście mali”, organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Bibliotekę Publiczną. Zadaniem uczestników było stworzenie pracy literackiej lub plastycznej opartej o historię z dzieciństwa opowiedzianą przez starszą osobę – babcię, pradziadka, rodziców lub innych starszych informatorów.

W konkursie literackim wśród dzieci młodszych pierwsze miejsce zajęła Gabriela Michałek z SP1 w Jaworzynce, drugie – Paweł Zogata, jej szkolny kolega, a trzecie – Jakub Kobielusz z SP2 w Koniakowie. Wyróżnienia otrzymali: Kacper Michałek i Beata Kukuczka z SP1 w Jaworzynce, Zofia Skurzok i Estera Rabin z SP2 w Koniakowie. W grupie dzieci starszych pierwsza była Marta Polok, drugi – Gabriel Małyjurek, trzecia – Kinga Haratyk, wszyscy z SP 2 w Jaworzynce.

W konkursie plastycznym wśród dzieci młodszych pierwszy był Filip Grochowski z ZSP w Istebnej, drugi – Szymon Sienkiewicz z SP2 w Koniakowie, trzecia – Amelia Juroszek z ZSP w Istebnej. Wyróżniono: Dorotę Byrtus, Jakuba Legierskiego i Lilianę Ziółkowską z ZSP w Istebnej. Jeśli chodzi o dzieci starsze, pierwsza nagroda powędrowała do Teresy Urbaczki z SP1 w Jaworzynce, druga – do Alicji Mojeścik z SP2 w Jaworzynce, trzecia – do Pawła Probosza z SP1 w Jaworzynce, a wyróżnienie zdobyła Julia Gazurek z ZSP w Istebnej.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments