Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

W Istebnej pobiegną po bruclik. Już za miesiąc

Fot. Pixabay.com

Za miesiąc największa impreza narciarska na Podbeskidziu i najstarsza w kraju – 46. Międzynarodowy Bieg Narciarski o Istebniański Bruclik. Miłośnicy biegówek i zdrowego stylu życia spotkają się 7 lutego na trasach na Kubalonce.

Bieg o Istebniański Bruclik jest organizowany od 1974 roku. Zawody te cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców naszego regionu, ale także całego województwa śląskiego oraz sąsiednich gmin czeskich i słowackich. Tytułowy bruclik to główny element męskiego stroju regionalnego. W zawodach otrzymuje go zwycięzca biegu na 15 km, który rozgrywany jest wśród mężczyzn w wieku 17-59 lat. Bruclik przypada również w udziale zwycięzcy biegu chłopców w najmłodszej kategorii wiekowej (rocznik 2010 i młodsi). Ponadto dodatkowymi nagrodami są istebniańskie kabotki, wręczane laureatkom biegu kobiet na 5 km oraz biegu dziewcząt w najmłodszej kategorii wiekowej.

W związku z panującą epidemią koronawirusa i zmieniającymi się wytycznymi sanitarnymi istnieje możliwość zmian w regulaminie imprezy.

DG rolety
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments