Wydarzenia Bielsko-Biała Żywiec

W Kozach i Ujsołach samorządowcy apelują do kandydatów

Fot. Materiał prasowy

W naszym regionie, jak i w całej Polsce, rozpoczęło się istne szaleństwo związane z kampanią wyborczą do Sejmu i Senatu. Wójtowie gmin Kozy i Ujsoły wystosowali specjalne apele do kandydatów.

Wójt gminy Ujsoły Tadeusz Piętka, jak i wójt gminy Kozy Jacek Kaliński, w swoich apelach przypomnieli komitetom wyborczym o obowiązujących przepisach prawa i procedurach postępowania w zakresie umieszczania plakatów wyborczych. Poinformowali o miejscach wyznaczonych do umieszczenia obwieszczeń wyborczych i plakatów.

Jednocześnie przypomina się, że zgodnie z art. 110 § 6. Kodeksu Wyborczego plakaty i hasła wyborcze oraz urządzenia ogłoszeniowe ustawione w celu prowadzenia agitacji wyborczej pełnomocnicy wyborczy obowiązani są usunąć w terminie 30 dni po dniu wyborów – zaznaczył wójt Tadeusz Piętka.

Z kolei wójt Jacek Kaliński wymienił, gdzie można, a gdzie nie można prowadzić agitację wyborczą oraz podkreślił, że czasami zdarza się, iż banery wieszane są w obrębie pasa drogowego.

Pamiętajmy! Ustawa o drogach publicznych nakazuje wszystkim dbanie o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zatem informujemy, że każde niedotrzymanie zasad tam zawartych obciążone jest ryzykiem skierowania sprawy do sądu i zagrożone karami administracyjnymi – zastrzegł wójt Jacek Kaliński.

google_news
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
obli da,obla da
obli da,obla da
9 miesięcy temu

Pisiornia ma to w dudzie.Wiesza swoje kreatury gdzie chce , jak chce gdzie tylko się da.Nawet na drzewach.

Imię
Imię
9 miesięcy temu

Jak zwykle POwsko lewacki prymityw wylał swoje kompleksy.

Ewa 26 lat
Ewa 26 lat
9 miesięcy temu
Reply to  Imię

Spadaj peda–e jarka i czarnych to wsza pis sekta to 88 % pzpr szkolona nadal przez putina i Szatana rydzola a prawda was boli stare dzia–y pampersowe.

Ewa
Ewa
9 miesięcy temu
Reply to  Ewa 26 lat

Jesteś chora kobieto. Nienawiść cię wyniszcza. Zadbaj lepiej o swoje zdrowie u odpowiedniego lekarza specjalisty.

Ewa
Ewa
9 miesięcy temu
Reply to  Ewa 26 lat

Słowo

obli da,obla da
obli da,obla da
9 miesięcy temu
Reply to  Imię

Pisiornia może coś powie o 12o milionach co przeszły przez ręce małżonki czołowego kłamcy i złodzieja,kolekcjonera działek.Wy świnie pisiornianej proweniencji.

Jan
Jan
9 miesięcy temu

Na każdym płocie i słupie wisi to co głupie normalny się reklamuje pracą a więc Polaku mówimy im NIE czym więcej ich wisi tym mniej głosów na pajaców.

Hermenegilda
Hermenegilda
9 miesięcy temu

A to przy gminnych drogach umieszczają banery czy raczej przy powiatowych i przy kościołach gdzie proboszczom to nie przeszkadza?

Monika
Monika
9 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

To są ludzie nierobów z kościoła mogą wieszać nawet na ołtarzach tak upada KK w Polsce,

Maniek
Maniek
9 miesięcy temu
Reply to  Monika

Haha dobre widać iloraz inteligencji