Sport Wadowice

W krajowej elicie!

Na pierwszym planie (niebieski kajak) Magdalena Miśkiewicz (z przodu) i Małgorzata Kubas. Fot. Bogdan Szpila

Kajakarze z 61 klubów walczyli (19-21 lipca) na torze regatowym Malta w Poznaniu o tytuły młodzieżowych mistrzów Polski oraz w mistrzostwach Polski młodzików.

W młodzieżowych mistrzostwach Polski w kategorii K1 (jedynki) na dystansie 200 metrów Daniel Wiecheć dotarł do półfinału, gdzie zajął 8 miejsce.

W rywalizacji dwójek (K2) na dystansie 200 metrów duet Daniel Wiecheć – Szymon Fryc uplasował się na 5 pozycji w półfinale.

W wyścigu „czwórek” (K4) na dystansie 1000 metrów na piątej pozycji przypłynęła osada płynąca w składzie: Daniel Wiecheć, Szymon Fryc, Dariusz Wiecheć, Michał Kubas.

Walcząc mistrzostwach Polski młodziczek, tytuł wicemistrzyń Polski wywalczyła kajakowa dwójka Magdalena Miśkiewicz – Małgorzata Kubas. Zawodniczki z MKK Łączany miejsca na podium ustąpiły tylko osadzie z Nowej Soli. Indywidualnie na dystansie 2000 metrów Kubas była 9, a Miśkiewicz 10.