Wydarzenia Wadowice

W Lanckoronie będzie połączenie BDI ze Skawiną

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie

Władze województwa małopolskiego, powiatów wadowickiego i krakowskiego oraz Skawiny podpisały porozumienie w sprawie doprowadzenia do połączenia drogowego Skawiny z planowaną Beskidzką Drogą Integracyjną w Lanckoronie.

Do podpisania dokumentu doszło wczoraj (4 listopada) w Krakowie. Wspomniana planowana Beskidzka Droga Integracyjna to droga ekspresowa S52, która ma połączyć Bielsko-Białą z Głogoczowem. Samorządowcy chcą, aby powstała droga, która w Lanckoronie połączy BDI z drogą wojewódzką nr 953 w Skawinie. Stąd Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Starostwo Powiatowe w Wadowicach, Starostwo Powiatowe w Krakowie oraz Urząd Miasta i Gminy w Skawinie chcą wspólnie zrealizować „Opracowanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe dla połączenia BDI w m. Lanckorona z DW 953 w Skawinie”.

Połączenie Skawina – BDI to zamierzenie inwestycyjne polegające na zaprojektowaniu nowego odcinka drogi wojewódzkiej, który zespoli się z obwodnicą Skawiny. W ramach zadania zostanie opracowane studium korytarzowe oraz wielowariantowe studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe z analizą wielokryterialną dla połączenia BDI w Lanckoronie z drogą wojewódzką DW953 w Skawinie – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie.

To właśnie urząd marszałkowski jest inwestorem w zakresie opracowania studium, którego całkowita wartość to ponad 793 tys. zł. Województwo wyłoży na to ponad 410 tys. zł, Starostwo Powiatowe w Wadowicach ponad 105,5 tys. zł, Starostwo Powiatowe w Krakowie blisko 139 tys. zł, w Urząd Miasta i Gminy w Skawinie prawie 139 tys. zł.

Ta ważna dla województwa małopolskiego drogowa inwestycja usprawni komunikację w tej części regionu i w przyszłości skróci czas dojazdu do Wadowic, czy dalej na Śląsk. To niezwykle istotne dla rozwoju gospodarczego, ale też poprawy bezpieczeństwa dla wszystkich użytkowników ruchu drogowego – mówi wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
czekaj tatka...
czekaj tatka...
2 miesięcy temu

Zapomniało się komuś? Na razie projekt, o ile będzie droższa w całości BDI i kiedy?
Nie wszystkie gminy zgodziły się dotychczas na przebieg trasy, więc zapewne tę dekadę trzeba sobie odpuścić. Ile to już lat jest gadanie? – trzecią dekadę?