Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

W niedzielę “wchodzi” korekta rozkładu jazdy pociągów

Fot. Koleje Śląskie

W najbliższą niedzielę (9 czerwca) zacznie obowiązywać letnia korekta rozkładu jazdy pociągów. Warto sprawdzić przed podróżą jak kursować będzie dany pociąg.

Zmiany w rozkładzie, który będzie obowiązywać do 31 sierpnia, dotyczą nie tylko tzw. „minutówek”.

W połączeniach dalekobieżnych spółki PKP Intercity pojawi się kilka nowych wakacyjnych połączeń między innymi „Halny” z Bydgoszczy do Zakopanego przez Bielsko-Białą, Żywiec i Suchą Beskidzką (poza sezonem jeździ w relacji Bydgoszcz – Bielsko-Biała Główna), „Pirat” z Bielska-Białej do Kołobrzegu, „Wolin” z Bielska-Białej do Świnoujścia czy „Podhalanin” ze Szczecina do Zakopanego przez Bielsko-Białą, Wadowice i Suchą Beskidzką Zamek.

W połączeniach spółki Koleje Śląskie w weekendy na wakacje pojawi się sprinter „Ornak” do Zakopanego, który tym razem będzie wyjeżdżać nie z Katowic, ale aż z Częstochowy i tam powracać. W naszym regionie „Ornak” zatrzyma się na stacjach i przystankach: Czechowice-Dziedzice, Bielsko-Biała Główna, Żywiec, Jeleśnia, Hucisko, Lachowice Centrym, Sucha Beskidzka, Maków Podhalański, Kojszówka, Osielec i Jordanów. Koleje Śląskie uruchomią też dodatkowe weekendowe połączenia do Wisły: sprinter “Równica” Katowice – Wisła Głębce – Katowice oraz sprinter “Stożek” Wisła Głębce – Rybnik – Wisła Głębce.

Niestety nie zabraknie i kolejowych utrudnień. Od 15 lipca aż do 31 sierpnia całkowicie wstrzymany zostanie ruch pociągów na odcinku Milówka – Zwardoń. Przewóz pasażerów odbywać się będzie zastępczą komunikacją autobusową.

– Przyczyną wstrzymania ruchu jest naprawa obiektów oraz prace związane z wymianą nawierzchni torowej – podkreślają Koleje Śląskie.

Pociągi nadal nie będą się zatrzymywać na przystanku Bielsko-Biała Północ, co ma związek z budową wiaduktu w ciągu ul. Kwiatkowskiego.

– Dowóz w rejon przystanku zapewniają autobusy MZK Bielsko-Biała na podstawie ważnego biletu kolejowego – zaznaczają Koleje Śląskie.

Od 17 do 21 czerwca rozkład jazdy wybranych pociągów będzie wariantowany ze względu na planowane ograniczenia przepustowości na szlaku Czechowice-Dziedzice Południowe – Bielsko-Biała Główna związane z budową wiaduktu.

– W podanym terminie konieczne było odwołanie pociągów nr 94111 i 94104, a w dniach 17 – 20 czerwca także przedłużenie linii zastępczej komunikacji autobusowej z Tychów do Bielska-Białej za ostatni wieczorny pociąg w kierunku Żywca. Od 24 czerwca zostaną wprowadzone dodatkowe korekty w rozkładzie jazdy. Pociąg nr 94707 odjedzie z Katowic już o 7.02, poprawiając dojazdy do Pszczyny i Bielska-Białej – informują Koleje Śląskie.

W przypadku połączeń spółki Polregio na trasie Bielsko-Biała Główna – Wadowice – Kraków Główny pasażerowie muszą się liczyć z zastępczą komunikacją autobusową od 10 do 14 czerwca na odcinku Kęty – Andrychów.

google_news