Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice Żywiec Wadowice Oświęcim

W niedzielę wchodzi korekta rozkładu pociągów

Fot. Koleje Śląskie

Spółki Koleje Śląskie i Polregio poinformowały o zmianach, do jakich dojdzie w rozkładzie jazdy ich pociągów od niedzieli (20 października).

Magdalena Iwańska, rzecznik prasowy spółki Koleje Śląskie, podkreśla, że na zmiany w rozkładzie jazdy powinni zwrócić szczególną uwagę podróżni z linii S5 Katowice – Czechowice-Dziedzice – Bielsko-Biała – Żywiec – Zwardoń.

Wśród nowości pojawi się pociąg o 20.15 z Bielska-Białej do Katowic. Natomiast ze względu na szereg prac na stacji Czechowice-Dziedzice i na szlaku Czechowice-Dziedzice – Bielsko-Biała rozkład jazdy będzie miał kilka wariantów na poszczególne dni. Najbardziej odczuwalne będą przesunięcia pociągów kursujących około południa od 14 do 15 oraz od 19 do 24 listopada – podkreśla Magdalena Iwańska.

Również i Adam Parzniewski, starszy radca w spółce Polregio – Przewozy Regionalne – Oddział Małopolski z siedzibą w Krakowie, zwraca uwagę na sporo zmian związanych z remontami kolejowymi.

Z uwagi na zaplanowane zamknięcia szlaku Brzeszcze Jawiszowice – Czechowice Dziedzice od 20 października do 14 grudnia na odcinku Oświęcim – Czechowice Dziedzice podróżni będą kontynuować jazdę środkami zastępczej komunikacji autobusowej. Natomiast z uwagi na brak przepustowości na odcinku Kraków Główny – Kraków Płaszów wszystkie pociągi do i z Bielska-Białej oraz Wadowic będą rozpoczynać i kończyć bieg ze stacji Kraków Płaszów. Przerwa w ruchu pociągów obejmować będzie odcinek Kraków Płaszów – Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona, gdzie prowadzona będzie zastępcza komunikacja autobusowa za wyjątkiem pociągów “Biała” z Krakowa Płaszowa do Bielska o 14.22 i “Bolek i Lolek” z Bielska-Białej do Krakowa Płaszowa o 14.35. W tym przypadku zastępcza komunikacja będzie prowadzona na odcinku Kraków Płaszów – Wadowice i Wadowice – Kraków Płaszów – podkreśla Adam Parzniewski.

Przedstawiciele obu spółek apelują, aby przed planowana podróżą bardzo dokładnie zapoznać się z rozkładem jazdy.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o