Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice Kultura i rozrywka Żywiec

W nowym roku powraca akcja “Książka wspiera bohatera”

Po świątecznej przerwie do Galerii SFERA powraca charytatywny kiermasz „Książka wspiera bohatera” organizowany wspólnie z bielską Fundacją Ekologiczną ARKA. Pierwszą edycję wydarzenia w 2019 r. zainauguruje happening z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 z Bielska-Białej.

Dziś o godz. 11.00, odbędzie się happening inaugurujący kolejny cykl charytatywnych kiermaszów książek pt. „Książka wspiera bohatera”.

Nasz nowy happening przedstawia różnorodne aspekty akcji „Książka wspiera bohatera – mówi Wojciech Owczarz, Prezes Fundacji Ekologicznej ARKA – Promujemy w nim wspólne, ekologiczne działanie, wspieramy wolontariat i działania społeczne, a wszystko to robimy razem. Na Placu Bolka i Lolka, przed Galerią SFERA, postawimy siedem ogromnych książkowych zakładek, z których każda graficznie opisuje jeden aspekt naszej akcji. Będą nas w tym wspierali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Bielsku-Białej. 

Charytatywny kiermasz książek odbędzie się w sobotę oraz niedzielę, 26 i 27 stycznia. Każdy może przekazać nieczytane już książki w Punkcie Informacyjnym w Galerii I, które następnie zostaną wystawione na sprzedaż podczas kiermaszu. Cały dochód ze sprzedaży książek zostanie przekazany na pomoc dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych.

Akcja „Książka wspiera bohatera” już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń galerii. W 2018r. odbyło się osiem edycji kiermaszu, podczas których zebrano blisko 40 000 zł. Dzięki tym finansom Galeria SFERA oraz Fundacja Ekologiczna ARKA mogły zaprosić dzieci do kina i teatru oraz zorganizować warsztaty edukacyjne. Z efektów akcji skorzystało ponad 1 500 dzieci z Bielska-Białej i całego regionu.

Po raz kolejny klienci naszej galerii udowodnili, że mają wielkie serca i chętnie pomagają osobom potrzebującym – mówi Monika Magner, Dyrektor Galerii – SFERA chętnie włącza się w lokalne inicjatywy społeczne, dlatego cieszymy się, że dzięki nam i Fundacji Ekologicznej ARKA pomogliśmy aż tylu dzieciom.

Akcja „Książka wspiera bohatera” będzie organizowana w każdy ostatni weekend miesiąca.

navigate_before
navigate_next

google_news
Finanse partner - normalne
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments