Wydarzenia Cieszyn

W piecu palił szmatami i starymi kablami

Wtorek był kolejnym dniem wzmożonych kontroli z użyciem drona, przeprowadzanych przez strażników miejskich z Cieszyna. Kontrolę przeprowadzono pod kątem jakości spalanych substancji w urządzeniach grzewczych. Odkryto, co ląduje w piecu jednego z mieszkańców.

Tym razem, kierując się zgłoszeniami mieszkańców, strażnicy wzięli pod uwagę ulice, znajdujące się pomiędzy osiedlem Podgórze a UŚ. Kontrolę przeprowadzono m.in. na ul. Staszica, Staffa, Niemcewicza, Kołłątaja i Przybosia. Na jednej z posesji strażnicy ujawnili spalanie odpadów (szmaty, stare kable), dodatkowo piec nie spełniał wymogów określonych w Uchwale antysmogowej. Sprawca zatruwania powietrza otrzymał maksymalny mandat. To nie jedyna kara za spalanie odpadów, którą cieszyńscy strażnicy miejscy nałożyli w dniu wczorajszym.

Wtorek był kolejnym dniem w powiecie cieszyńskim, w którym prognozowana jakość powietrza ze względu na wartość pyłu zawieszonego PM10 była zła.

fot. Straż Miejska w Cieszynie

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
nie wiadomo
nie wiadomo
2 miesięcy temu

Jakiej wysokości mandat dostał dzięki donosowi mieszkańców.? Oczywiście, że nie spełniał piec wymogów w uchwale, ile jeszcze jest takich pieców w Cieszynie? Jeśli źle powietrze, jaki konkretnie wskaźnik?

Cieszyniok
Cieszyniok
2 miesięcy temu

Podziękowania za niełatwą pracę i zdecydowane działania dla Straży Miejskiej. I nierzadko to nie kwestia zamożności tylko mentalności – mój sąsiad – firma, Mazda CX3 oraz Volvo przed domem i w starym piecu opycha taki samo dziadostwo… Brak słów.

jaki problem
jaki problem
2 miesięcy temu
Reply to  Cieszyniok

Jest następny zgłoszeniowiec.

logo.
logo.
2 miesięcy temu
Reply to  Cieszyniok

Musi raty za auta spłacać to skąd ma wziąć pieniądze na węgiel.