Sport Cieszyn

W Pogwizdowie łowili dla dzieci z Ukrainy

Przeszło 2 tys. zł udało się zebrać podczas Charytatywnych Zawodów Wędkarskich w Pogwizdowie. Pieniądze przeznaczone zostaną na pomoc dzieciom z Ukrainy.

– Wszyscy wiemy, jaka obecnie bardzo trudna sytuacja panuje na naszej wschodniej granicy. W kraju mamy już ponad 3 mln uchodźców z Ukrainy, w tym bardzo dużo dzieci. Zorganizowaliśmy zawody charytatywne, bo chcieliśmy im jakoś pomóc – wyjaśnia prezes pogwizdowskiego koła wędkarzy, Jan Cieślar. Chociaż pogoda nie dopisała to pasjonaci sportu wędkarskiego stanęli na wysokości zadania notując dobre wyniki. W zawodach zwyciężyła Nina Szweda, najmłodsza ich uczestniczka, która zdobyła 9070 punktów. Drugie miejsce zajął Marek Winiarski (6700 pkt.), trzeci był Henryk Rosiński (4500 pkt.).

Jak informuje Jan Cieślar, pogwizdowskie koło poszerza zakres swojej działalności. – Szukamy następców, dlatego staramy się pozyskać dla sportu wędkarskiego młodzież. Uaktywniliśmy naszą szkółkę wędkarską. Wszyscy chętni powinni się skontaktować z naszym wiceprezesem do spraw sportu. Po szkoleniu będą mogli brać udział w zawodach wędkarskich, wyjazdowych lub organizowanych przez nasze koło – mówi Jan Cieślar i dodaje, że drużyna młodzieżowa z Pogwizdowa, czyli zawodnicy w przedziale wiekowym od 15 do 21 lat, odnosi spore sukcesy. W ostatnich latach kilkakrotnie zdobywała mistrzostwo lub wicemistrzostwo Okręgu PZW.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jaksa
Jaksa
2 lat temu

Akcja O.K. ale fujary zawiesili polską flagę (zdjęcie) w towarzystwie ukraińskiej po niewłaściwej stronie.

Jarco
Jarco
2 lat temu

Brawo PZW Pogwizdow, super inicjatywa