Wydarzenia Sucha Beskidzka

W powiecie suskim biorą się za transport publiczny

Fot. Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej

Wiele wskazuje na to, że samorządowcy z powiatu suskiego wzięli się poważnie do prac nad poprawą transportu publicznego.

Od kilku lat z różnych stron powiatu suskiego płyną uwagi od mieszkańców na temat coraz bardziej kulejącego transportu. Wiele miesięcy temu starosta suski Józef Bałos zapowiedział, że starostwo będzie przygotowywać plan transportowy. Nacisk ze strony mieszkańców w sprawie poprawy komunikacji autobusowej jest coraz większy. I wreszcie coś drgnęło. Jak informuje Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej, we wtorek (21 maja) odbyło się spotkanie organizacyjne w sprawie publicznego transportu zbiorowego oraz tworzonego planu transportowego.

– Podczas spotkania omówiono obecny stan transportu publicznego w powiecie, zmiany w ustawie o publicznym transporcie drogowym, etap tworzonego planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego, badania ankietowe dotyczące potrzeb transportowych wśród mieszkańców powiatu suskiego, sieć komunikacyjną, na której planowane jest wykonywanie przewozów o charakterze użyteczności publicznej, możliwości współpracy pomiędzy starostwem a gminami oraz kontrole przeprowadzane przez upoważnionych pracowników Wydziału Komunikacji i Transportu – wyliczają powiatowi urzędnicy.

Nie podają jednak, jakie miałyby powstać linie powiatowe.

– Dalsze prace nad siecią komunikacyjną będą przedmiotem obrad komisji, Zarządu Powiatu, Rady Powiatu, a następnie zostaną podane do konsultacji społecznych przed opracowaniem wersji ostatecznej – zaznaczają urzędnicy.

Fot. Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej

google_news