Wydarzenia Sucha Beskidzka Oświęcim

W powiecie suskim znowu przybyło zakażonych koronawirusem

Od dziś weszły w życie nowe przepisy łagodzące obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Tymczasem w powiecie suskim sytuacja staje się coraz poważniejsza. Dziś odnotowano siedem kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

W całej Małopolsce koronawirusem zakaziło się 10 osób (2 kobiety i 8 mężczyzn) wieku od 22 do 68 lat. Wśród nich jest po jednym krakowianinie oraz mieszkańcach powiatów nowotarskiego i oświęcimskiego (to 79 przypadek w ogóle w tym powiecie). Siedem pozostałych to mieszkańcy powiatu suskiego. Tych zakaziło się już zatem do dziś 142. Dla porównania w całym województwie na covid-19 zachorowało 1327 osób. Więcej chorych niż w powiecie suskim odnotowano jedynie w Krakowie (270) oraz powiatach myślenickim (149) i brzeskim (142). W dwóch ostatnich nowych przypadków odnotowuje się już niewiele. Za to w powiecie suskim od kilku dni chorych przybywa lawinowo.

Do dziś w Małopolsce walkę z covidem-19 wygrało 944 chorujących na niego. Dziś przybyło pięciu ozdrowieńców. Dwóch z nich to mieszkańcy powiatu oświęcimskiego. W nim obecnie choruje 50 osób (bo 25 wyzdrowiało, a 4 zmarły). Dla porównania w powiecie suskim wirusem zarażonych jest obecnie 110 osób.

Aktualnie hospitalizowanych jest 10 mieszkańców powiatu suskiego. Pozostali walczą z koronawirusem w domach. Spośród  chorych z powiatu oświęcimskiego 15 osób leczy się szpitalnie, 33 w domach, a  1 w izolatorium.

google_news
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
adam
adam
3 lat temu

Chcą nas wykończyć tą chińską grypą

Basia1
Basia1
3 lat temu

To niestety jest pokłosie górnictwa i tego że kopalni nikt nie zamyka jak innych zakładów, bo się podobno nie da. Więc niech państwo polskie dalej ładuje kasę w nierentowne kopalnie tylko po to żeby bezrobocia nie było, korona będzie się rozprzestrzeniać , ale Górnik i tak dostanie czternastkę, pietnastkę i barburkę…

Janusz
Janusz
3 lat temu
Reply to  Basia1

Brawo Basia1 normalnie Mnie zaimponowałaś