Wydarzenia Bielsko-Biała

W rejonie Bielska 87 szkół zadeklarowało przystąpienie do strajku

Beata Szydło prowadzi dzisiejsze negocjacje ze związkowcami. Fot. Edyta Łepkowska

Dzisiaj w Warszawie trwają „rozmowy ostatniej szansy” w sprawie podwyżek dla pracowników oświaty. Tymczasem w Bielsku-Białej i powiecie bielskim około 85 procent kadry opowiedziało się za rozpoczęciem strajku.

Jak dowiadujemy się w bielskim oddziale Związku Nauczycielstwa Polskiego, w 122 placówkach, w których wszczęto spór zbiorowy, zorganizowano referenda strajkowe. To szkoły i przedszkola z Bielska-Białej i powiatu bielskiego z terenu działania bielskiego ZNP. Spłynęły już informacje o chęci przystąpienia do strajku 87 placówek. Pięć – to przedszkola – nie wyraziło takiej woli. Lada dzień do ZNP mają dotrzeć wyniki ankiet z ostatnich placówek.

W niektórych szkołach wszyscy pracownicy opowiedzieli się za strajkiem. Jednak średnia wynosi około 85 procent.

8
Skomentuj

avatar
7 Komentarzy
1 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
8 Komentarzy
komuchObywatelMaciuśagatonjulek Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obywatel
Gość
Obywatel

Skoro nagrody ministrów by ły po 60 tys zł. (za jeden rok). Łatwo policzyć jaką ukrytą podwyżkę dostały te rządowe nieroby 5000 zł miesięcznie. Czy miss przecieszyna ma jakiekolwiek kompetencje do pracy jako premier lub wicepremier ???? Urojenia o swoim posłannnictwie. Ciekawe czy mąż szydłowej przeprowadził referendum…., zap[omniałem… nie mógł. Egzystuje przecież dzięki dotacjom rządowym.

Maciuś
Gość
Maciuś

jestem chętny na pracę za nauczyciela, kompetencje mam, nie mam za to pleców i znajomych w Kuratorium Oświaty. skoro nauczyciele są niezadowolenia z pracy i zarobków, niech zmienią pracę, chętnych jest wiele

agaton
Gość
agaton

czemu lewacka24 jokrasiła tekst zdjęciem pani Szydło a nie zdjęciem wodza Broniarza? Komuch -pasożyt zarabia 12 tys złotych za nierządu PO siedział cicho a teraz miesiąc przed wyborami robi zadyme . Komuszy aparatczyk nie związkowiec . a rządzący niech się nie rozpędzają z tymi podwyżkami bo oświeceni nauczyciele i tak zagłosują na POstkomune a jak tamci przejmą władze to znowu będą siedzieć cicho

komuch
Gość
komuch

Glupi czy o droge pyta?Tych kilkaset tys.nauczycieli co glosowalo za strajkiem to tez komuchy?

julek
Gość
julek

Popieram nauczycieli,nie wolno pisiorom odpuścić,do skutku.Dla nich jest,żyją w pysze i dostatku ( a tacy święci i wierzący rzekomo) a dla innych brak.Jeszcze niepełnosprawni powinni rozpocząć batalie,bo wg mnie zostali oszukani przez obecną pseudo władze.

edward
Gość
edward

Niech pokażą sołtysowej gdzie jej miejsce przy kurach

Jam
Gość
Jam

Tylko ostatnie …………………. nie strajkują !!!!!!!!!

Marian
Gość
Marian

Pamiętamy wypowiedź premier B.Szydło po tym jak przyznała sowite nagrody dla urzędników URM za ich prace w 2016 roku. Idac tym torem obecnie prezes ZNP i przewodniczący OPZZ zamiast strajku powinni powiedzieć pani Szydło, że podwyżki nauczycielom też się należą jak psu buda. Po tysiącu na głowę każdego belfra ! Codziennie w TVP słyszymy że dzięki polityce gospodarczej PIS w Polsce nastały czasy dobrobytu to na podwyżki wynagrodzenia nauczycieli kasa musi być.