Wydarzenia Wadowice

W rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W powiecie wadowickim niemal w każdej gminie zorganizowano okolicznościowe imprezy.

W Kalwarii Zebrzydowskiej wieńce i wiązanki kwiatów złożono zgodnie z tradycją pod pamiątkową tablicą przy ulicy Konstytucji 3 Maja. Następnie zebrani przemaszerowali na Rynek, gdzie o atrakcje dla ducha zadbała orkiestra (Kalwaryjska Orkiestra Dęta i OSP Przytkowice), pysznościami częstowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich, były warsztaty kotylionowe, a dla najmłodszych gra terenowa. W uroczystości uczestniczył burmistrz-elekt Tadeusz Stela, który wygłosił krótkie przemówienie (urzędujący burmistrz Augustyn Ormanty był nieobecny).

Nietypowo przebiegła rocznicowa uroczystość w Wadowicach. Delegacje urzędów, organizacji i stowarzyszeń wbrew tradycji składały wieńce i wiązanki kwiatów nie przy pomniku 12 Pułku Piechoty, który jest remontowany, a pod tablicą upamiętniającą żołnierzy 12 Pułku Piechoty poległych i zamordowanych w latach 1939-1945, wmurowaną w ścianę dawnych koszar.

W trakcie uroczystości przemówienia wygłosili poseł RP Mariusz Krystian oraz przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Hajnosz.

O oprawę muzyczną zadbała orkiestra dęta przy OSP w Kleczy.

Fot. Bogdan Szpila

google_news