Bielsko-Biała Sport Cieszyn

W sierpniowy wieczór parami nad Wisłą. Bieg numer 30 (FOTO)

Romantyczny Bieg Parami w Ustroniu nie odbył się rok temu z powodu obostrzeń koronawirusowych. Jubileuszową, 30. edycję przełożono na rok 2021 i tym razem, 21 sierpnia, impreza szczęśliwie doszła do skutku. Na starcie stanęły 62 pary.

Start i meta tradycyjnie były zlokalizowane na ulicy Nadrzecznej. Rywalizowano w 7 kategoriach wiekowych: do 20 lat, do 30 lat, do 50 lat, do 70 lat, do 100 lat, do 130 lat i powyżej 130 lat. Trasa liczyła trochę ponad 3 km.

Pierwsi linię mety minęli Iryna Masnyk i Przemysław Basa (Ruda Śląska), którzy pokonali trasę w czasie 10 min. 24,54 s. Za nimi o 5,29 s. finiszowała para Joanna Sikora – Szymon Sikora (Bładnice Dolne), a trzecie miejsce wywalczyli Anna Ząber – Łukasz Ząber (Ustroń) – strata 13 s. Kolejne lokaty do 12 miejsca włącznie zajęły pary z cieszyńskiego powiatu.

Specjalne brawa na mecie otrzymali Danuta i Tomasz Żywiołowie, para z Cieszyna (numer startowy 23), która jako jedyna spośród tegorocznych uczestników zawodów, startowała… w pierwszym Biegu Romantycznym Parami. Premiera miała miejsce na ustrońskich bulwarach nadwiślanych, 21 sierpnia 1992 roku. Wielkie brawa za wytrwałość i hart ducha!

Zdjęcia: Krzysztof Marciniuk