Wydarzenia Cieszyn

W Skoczowie rywalizować będą ratownicy z całej Polski

Fot. z archiwum UM w Skoczowie

W najbliższy weekend na terenie gminy Skoczów odbędą się II Zimowe Mistrzostwa Ratownicze. W dziesięciu zadaniach udział weźmie kilkadziesiąt zespołów ratowniczych z całej Polski.

Konkurencje zostały rozlokowane na terenie całej gminy Skoczów. Ratowników walczących o punkty będzie można spotkać m.in. na Kaplicówce, na rynku czy w pobliżu Szkoły Podstawowej w Pogórzu. Organizatorzy imprezy zapraszają wszystkich chętnych do obserwowania rywalizacji i przypominają o zabraniu ze sobą maseczek.

27 lutego o godz. 9.30 na targowisku w pobliżu pływalni „Delfin” zaplanowana jest ceremonia inauguracji mistrzostw, podczas której wszystkie zespoły odprawi burmistrz Skoczowa, Mirosław Sitko. Dzień później o 11.00 na terenie lasu na Dolnym Borze zaplanowana jest symulacja zdarzenia masowego, która odbędzie się we współpracy i przy udziale lokalnych jednostek ochotniczych straży pożarnych. Również w tym przypadku istnieje możliwość obserwowania działań ratowniczych z bliska.

Organizatorem głównym wydarzenia jest Stowarzyszenie Fluo Team z siedzibą w Cieszynie we współpracy z gminą Skoczów oraz powiatem cieszyńskim. Impreza odbywa się pod patronatem honorowym burmistrza Skoczowa, Mirosława Sitko, starosty cieszyńskiego, Mieczysława Szczurka, a także pod patronatem naukowym Śląskiej Konsultant Medycyny Ratunkowej, dr n.med. Jolanty Majer.

Energylandia - praca 2021
Subskrybuj
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dawid
Dawid
1 miesiąc temu

Covid srowid. Jak ratownicy jadą na akcje to też mają dystans zachować? A może ratowanie i gaszenie pożarów zdalne? Już wszyscy mają nasrane w głowach od tej niby choroby.

Oset
Oset
1 miesiąc temu
Reply to  Dawid

Jeśli w zarządzie osp jest członek który miał zabrane prawo jazdy za alkohol ,to może lepiej było żeby nie jechał na akcje

OLA
OLA
1 miesiąc temu

TRAGEDIA I GŁUPOTA

Oset
Oset
1 miesiąc temu

Niby w maseczkach , ale maseczki nie mają wężyków ,więc trzeba będzie je zdjąć 😉 ciekawe o ile wzrośnie wskaźnik zachorowań i zgonów z powodu covid 19 🙁

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Oset

Nic nie będzie , jest znakomity patronat.

Marek
Marek
1 miesiąc temu

Głupota straszoków nie pierwsza i ostatnia.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Marek

Nie tylko straszoki są w “interesie”, trzeba zacząć od Stowarzyszenia Fluo Team.

Oset
Oset
1 miesiąc temu

No Jasiu trzeba jechać bo może będzie poczęstunek 😉

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Wszystko w porządku, zespoły zostały rozlokowane na terenie całej gminy a więc dystans jest a chętnym do obserwacji rywalizacji przypomina się o zabranie maseczek. Patronaty przewidziano więc też o.k., pod patronatami nie może się nic zdarzyć nic złego.

Oset
Oset
1 miesiąc temu

No chociaż się ” gospodarz ” ucieszy 😉

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Oset

Tu nie chodzi o uciechę, chodzi o sukces a tego ciągle mało.

Maria.
Maria.
1 miesiąc temu

Głupota w takim czasie robić ćwiczenia zamykają wszystko a tu spotkanie i mieszanie ludzi którzy mogą być potrzebni zdrowi a nie chorzy.