Wydarzenia Cieszyn

W Skoczowie tani węgiel już jest. W jakiej cenie i gdzie?

Fot. UM w Skoczowie

Do Skoczowa, jako do jednej z pierwszych gmin w powiecie cieszyńskim, dotarła pierwsza partia węgla, dostępnego dla mieszkańców w ramach preferencyjnego zakupu tego surowca. Pod Kaplicówkę dostarczony został węgiel „orzech” z KWK ROW Ruch Jankowice.

– Polska Grupa Górnicza zadeklarowała, że ekogroszek dotrze na 21 grudnia. Będziemy również starali się ten termin przyspieszyć. Węgiel będzie uzupełniany na bieżąco, w miarę potrzeb mieszkańców – mówi Mirosław Sitko, burmistrz Skoczowa, podkreślając, że samorząd nie czerpie żadnych korzyści angażując się w dystrybucję tańszego węgla dla mieszkańców. Co więcej, ustalona została cena na najniższym możliwym poziomie, uwzględniając tylko koszty obsługi. – Węgiel dla mieszkańców Skoczowa będzie w cenie 1690 zł, a nie 2000 zł za tonę – dodaje Mirosław Sitko.

Kwalifikowani Dostawcy Węgla PGG nie wydają surowca bez okazania dowodu wpłaty i bez uprzedniej pozytywnej weryfikacji wniosku przez Ośrodek Pomocy Społecznej. Dlatego umawiać się z Kwalifikowanymi Dostawcami Węgla można dopiero po uzyskaniu informacji z Ośrodka Pomocy Społecznej o przyznaniu go oraz opłaceniu zakupu w kasie Urzędu Miejskiego w Skoczowie. Dla Skoczowa skład KDW PGG mieści się w Pierśćcu przy ulicy ks. Sobeckiego 4, w sąsiedztwie remizy strażackiej.

Gmina nie opłaca i nie zapewnia transportu zakupionego węgla ze składu KDW PGG do odbiorcy. Taki transport odbiorca powinien załatwić i pokryć jego koszty we własnym zakresie.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek
Maciek
1 rok temu

A w Wiśle PO sprzedawać będzie po 2000zł .

Wyrazy współczucia
Wyrazy współczucia
1 rok temu

herr Tusk to wam takiego węgla nawiezie ,że ruski miesiąc popamiętacie

No
No
1 rok temu

Nie tani, a tańszy węgiel.

tak
tak
1 rok temu
Reply to  No

Wyszłoby, że jest droższy, a po co?

Bożena
Bożena
1 rok temu
Reply to  No

Tańszy niż. w zeszłym roku, bo na tonę dostaliśmy dopłatę w wys.1000 zł

Ola
Ola
1 rok temu

TRAGEDIA tani i daleko transport prawie 50% węgla ale robią ludzi w bambuka ile można dostać za jednym razy ja spalam ok 5 t na zimę .

Twoja nauczycielka
Twoja nauczycielka
1 rok temu
Reply to  Ola

Co?

Karol
Karol
1 rok temu

Spadaj z humana to ludzie do MAKA i słuchania czarka oraz ogłupianie młodzieży.

ktg
ktg
1 rok temu
Reply to  Ola

po co taki duży dom?

Czytelnik
Czytelnik
1 rok temu

“Tani węgiel” ale to brzmi!

względność
względność
1 rok temu

Tani węgiel był. Ekogroszek nie dotarł a ten jest e dużym zapotrzebowaniu, do 21 grudnia kawałek czasu. Jak się doda koszt transportu, może wyjść drożej niż w gminie Lanckorona gdzie węgiel jest po 1856,70 zł za tonę, za transport nie jest doliczane.