Cieszyn Kultura i rozrywka

W świecie pisanek

Zdjęcia: Krzysztof Marciniuk

Wiślańskie Centrum Kultury serwuje zwiedzającym wystawę pisanek wielkanocnych z kolekcji Bożeny Miłoś oraz prace świąteczne członkiń Stowarzyszenia „Grupa Twórców Wiślanie”. Jest też olbrzymia pisanka wykonana przez uczestników zajęć plastycznych w WCK.

Podczas wernisażu wystawy rozstrzygnięty został konkurs na wielkanocne wypieki, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Wypieki oceniane były w kategoriach „na słodko” i „na słono”. W szranki stanęły: babka z zajączkiem, babkę z „jajami”, babkę ze szpinakiem, mazurek wielkanocny, babka adwokatowa, babeczki-muffinki wielkanocne, babka fantazyjna, miodowy murzynek, babka czekoladowa, babkę wielkanocna z chałwy, kurki i kokosowe baranki oraz pasztet wegetariański, pasztet jajeczny ze szczypiorkiem, pasztet z indyka i wieprzowiny z żurawiną, „murzin bioły”, „murzin czorny”.

Jury przyznało po trzy równorzędne nagrody. W kategorii „na słodko” otrzymały je Wanda Przybylska, Danuta Ligocka i Katarzyna Zielińska, natomiast w kategorii „na słono”: Wanda Przybylska, Józef Łupieżowiec i Wiktoria Samowędziuk.

Wystawę pisanek można oglądać w Galeryjce Wiślańskiego Centrum Kultury. Czynna jest do 26 kwietnia.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o