E-edukacja Żywiec

W szkole w Ślemieniu nauczyciele “szlifują” angielski i nie tylko

Szkoła Podstawowa w Ślemieniu. Fot. Starostwo Powiatowe w Żywcu

Pomimo pandemii oraz związanych z tym obostrzeń i ograniczeń w Szkole Podstawowej w Ślemieniu nie próżnują i nauczyciele szlifują swoje umiejętności.

Jak podkreśla dyrektor szkoły Edyta Gołek placówka jako jedna z dwóch w powiecie żywieckim bierze udział w specjalnym projekcie.

Jego celem jest doskonalenie zawodowe nauczycieli w zakresie posługiwania się językiem angielskim, wprowadzenie innowacyjnych metod nauczania, jak na przykład metody CLIL na lekcjach z różnych przedmiotów, oraz doskonalenie zawodowe ukierunkowane na pracę z uczniami ze specyficznymi potrzebami. W harmonogramie realizacji projektu znalazło się także prowadzenie i poszerzanie działań zapobiegających antropopresji i degradacji środowiska w najbliższym otoczeniu. Celem realizacji projektu jest także kształtowanie wśród społeczności lokalnej świadomości ekologicznej poprzez udział w akcjach promocyjno-informacyjnych, mających na celu zwrócenie uwagi na narastające w świecie problemy środowiskowe. Do ważnych celów zaliczyć można też dalsze podejmowanie współpracy międzynarodowej, wzmacniającej europejski wymiar szkoły, nabywanie umiejętności w realizacji projektów międzynarodowych oraz kształtowanie u uczniów postaw akceptacji różnorodności kulturowej – tłumaczy dyrektor Edyta Gołek.

Szkoła może się też pochwalić współpracą międzynarodową, a w ostatnich latach wielu uczniów miało możliwość wyjazdów między innymi do Macedonii Północnej, Grecji, Irlandii, Turcji, Hiszpanii czy na Cypr.

Obecnie ze względu na pandemię wyjazdy są znacznie ograniczone, co nie utrudnia kadrze nauczycieli doskonalenia umiejętności w zakresie językowym, stosowania nowatorskich metod nauczania oraz atrakcyjnych dla uczniów form przekazu wiedzy przy pomocy nowoczesnych narzędzi czy aplikacji. Wszystko to na pewno wpływa na podniesienie jakości pracy szkoły, która w tych trudnych czasach pomimo ograniczenia działalności placówek oświatowych podejmuje inne, wielowymiarowe działania – podkreśla dyrektor Edyta Gołek.

KB_groby
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
5 miesięcy temu

Tak trzymać! Ja też znam dobrze francuski.