Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn

W trosce o słabszych i niepełnosprawnych. “Maria – Marta” jubileuszowo w Ustroniu – ZDJĘCIA

Fot. Dorota Krehut-Raszyk

Ewangelickie Stowarzyszenie „Maria – Marta” w Ustroniu działa już od 25 lat. Dziś z tej okazji w kościele ewangelicko-augsburskim ap. Jakuba Starszego odbyło się dziękczynne nabożeństwo. Wczoraj natomiast luteranie zgromadzili się w ustrońskim amfiteatrze na jubileuszowym koncercie.

Stowarzyszenie „Maria – Marta” zrzesza osoby niepełnosprawne, ich rodziny i przyjaciół. Początkiem działalności było zorganizowanie pod Równicą punktu integracyjnego dla osób niepełnosprawnych. Pierwsze spotkanie odbyło się w styczniu 1998 roku w domu parafialnym w Ustroniu Polanie, natomiast 11 grudnia 2001 roku, w celu jeszcze lepszego otoczenia opieką ludzi słabych, potrzebujących wsparcia, zostało powołane Stowarzyszenie „Maria – Marta”.

Jubileuszowe spotkanie w amfiteatrze otworzył bp Jerzy Samiec, zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Nie brakło podziękowań dla wolontariuszy za ich zaangażowanie, wsparcie, bezinteresowną pomoc, pracę i poświęcony czas na rzecz osób niepełnosprawnych. Wręczono także dyplomy Honorowego i Wspierającego Członka Stowarzyszenia oraz podziękowania dla instytucji wspierających. Ponadto odbyły się koncerty zespołów „Pastores” oraz „Duo Performance”, a także Beaty Bednarz.

Stowarzyszenie mieści się w Ewangelickim Centrum Aktywności Lokalnej przy parafii ewangelickiej w Ustroniu. To miejsce, które służy różnym inicjatywom skierowanym do osób niepełnosprawnych, chorych, starszych oraz do innych osób będących w trudnej sytuacji życiowej. Znajdują się tam pracownie, które umożliwiają członkom stowarzyszenia oraz wszystkim zainteresowanym korzystanie z różnego rodzaju zajęć aktywizacyjnych.

Autorką zdjęć jest Dorota Krehut-Raszyk

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments