Cieszyn Kultura i rozrywka

W Wiśle wybiorą najlepsze pączki!

Fot. UM Wisła

Skoro przed nami Tłusty Czwartek, to w Wiśle już po raz trzynasty odbędzie się Konkurs na Najlepsze Beskidzkie Krepliki. W tym roku organizatorzy zmienili trochę regulamin i w szranki mogą stanąć wszystkie rodzaje pączków, nie tylko te tradycyjne.

Jurorzy podejmą się wyboru najlepszych kreplików domowych i najlepszych zawodowych. Przyznamy zostanie także Grand Prix za najlepsze pączki o tradycyjnej recepturze. Tak, jak w poprzednich latach, również widzowie przyznają swoją nagrodę publiczności. – Zachęcamy wszystkich domowych i zawodowych twórców pączków do udziału w konkursie. Będzie świetna zabawa i ciekawe nagrody – zachęca do udziału Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektorka Wiślańskiego Centrum Kultury. – Wierzymy, że zdobycie nagrody za najlepsze krepliki warte jest zaangażowania. Jeśli nie możecie być osobiście na konkursie, ale chcecie zgłosić swoje pączki dajcie nam znać, pomożemy – dodaje Katarzyna Czyż-Kaźmierczak.

Konkurs odbędzie się 8 lutego o godz. 10.00 w kawiarni Dom Zdrojowy, tuż przy rynku w Wiśle. Termin zgłoszeń mija w środę 7 lutego 2024 roku. Można je składać w formie elektronicznej (dostępny na stronie formularz ma aktywną formę) na adres [email protected] lub dostarczyć zgłoszenie do siedziby Wiślańskiego Centrum Kultury, Pl. B. Hoffa 3a.

google_news