Wydarzenia Wadowice

Wadowice: Generał Bruno Olbrycht w opałach

Fot. Bogdan Szpila

Mieszkańcy ulicy gen. Bruno Olbrychta mogą wypowiedzieć się jaką preferują nazwę swojej ulicy.

Mimo orzeczenia Naczelnego Sądu Administracyjnego, że nazwa ulica gen. Bruno Olbrychta jest prawidłowa, władze Wadowic optują za zmianą. To efekt pisma IPN do samorządowców z prośbą (nie żądaniem) o zmianę nazwy ulicy.

Władze miasta przystając na prośbę organizują konsultacje w tej sprawie. Zostaną one przeprowadzone w formie pisemnej, poprzez specjalny formularz zawierający propozycje nowej nazwy do wyboru. Istnieje również możliwość podania własnej propozycji nazwy.

Efekt konsultacji zostanie podany do wiadomości publicznej, a kolejnym etapem „zmagań” władz gminy z generałem Olbrychtem będzie ewentualne przygotowanie uchwały w sprawie zmiany nazwy ulicy i przedłożenie jej pod obrady Rady Miejskiej.

8
Skomentuj

avatar
8 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
8 Komentarzy
Zbigniew JurczakMarianTomPoznaniakMarek Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbigniew Jurczak
Gość
Zbigniew Jurczak

Do mieszkańców ulicy OLBRYCHTÓW aktualnie Bruno Olbrychta. Szanowni Państwo. Od kilku lat trwają administracyjne przepychanki w sprawie patrona Waszej ulicy. Kilkadziesiąt lat temu Rada Miejska nadała nazwę Bruno Olbrychta, honorując tym jednego z wybitnych wadowiczan. Kim był Bruno Olbrycht? Mieszkał na ulicy Mickiewicza 14, tuż przed liceum. Pochodził z patriotycznej rodziny i jako uczeń Gimnazjum był w 1911 roku organizatorem skautingu (harcerstwa) w Wadowicach. Po wybuchu I wojny wstąpił do Legionów i już jako oficer walczył w wojnie polsko-bolszewickiej. Został zawodowym wojskowym, co w czasie II RP było nobilitacją. Dowodził różnymi formacjami i wyszkoleniem żołnierzy, ale także akcjami przesiedleńczymi i… Czytaj więcej »

Marian
Gość
Marian

niech zrobią w zamian ul. Kremówkową

Tom
Gość
Tom

Olbratowskiego😄

Poznaniak
Gość
Poznaniak

Niech władze Wadowic zajmą się smogiem w pierwszej kolejności bo takiego syfu i smrodu w powietrzu to nigdzie wcześniej nie zaznalem

Marek
Gość
Marek

Oczywiście że Olbrychta. Nie kombinujcie.

Alicja
Gość
Alicja

Czy władze Wadowic nie mają ważniejszych dla miasta problemòw?Ludzie,nie dajmy się zwariować.

Wit
Gość
Wit

Oczywiście że Olbrychta

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Rozumiem, że mieszkańcy mogą podać także propozycję własnej nazwy czyli ulica Olbrychta.