Wydarzenia Wadowice

Wadowice: Grozi śmieciowa katastrofa?

Wysypisko odpadów komunalnych w Choczni. Fot. Bogdan Szpila

Władze Wadowic nie podpisały jeszcze umowy na wywóz odpadów komunalnych z terenu gminy.

Jak już informowaliśmy, żadna firma nie zgłosiła się do ogłoszonego przez wadowicką gminę przetargu na wywożenie odpadów. Umowa ze świadczącą dotychczas usługi firmą Empol, będąca częścią spółki Eko wygasła ostatniego dnia czerwca.
W poniedziałek, 1 lipca mimo gorączkowych starań, władzom gminy nie udało się znaleźć nikogo zainteresowanego wywożeniem odpadów z Wadowic i okolicznych miejscowości. Wadowicki magistrat wydał w tej sprawie komunikat:

Szanowni Mieszkańcy Gminy Wadowice, w związku z ciągle toczącymi się negocjacjami w sprawie odbioru odpadów komunalnych z terenu Gminy Wadowice, chcieliśmy poinformować, że mogą nastąpić utrudnienia w kwestii odbioru przedmiotowych odpadów zgodnie z obowiązującym harmonogramem. Za wszelkie utrudnienia bardzo przepraszamy i zwracamy się z prośbą o wyrozumiałość. Jednocześnie informujemy, że Urząd Miejski w Wadowicach dokłada wszelkich starań, aby jak najszybciej podpisać stosowne umowy– poinformował Urząd Miejski w Wadowicach.

Pytanie czy papieski gród zaleją tony śmieci, póki co pozostaje bez odpowiedzi.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Her menegilda
Her menegilda
4 lat temu

Nie grozi katastrofa tylko prowizorka, utrudnienia i podwyżka opłat w konsekwencji chaosu. Urząd Miasta szuka wykonawcę usługi, chce podpisać umowę po czasie? Nie zna trudności na rynku usługodawców w tym zakresie i nie bierze pod uwagę, że zapytanie ofertowe trzeba powtórzyć, niektóre gminy trzykrotnie je organizują. Magistrat opublikował komunikat i nikt nie jest pod nim podpisany?