Sport Wadowice

Wadowice: Kadra narodowa na Orliku

Podróżując po Europie rozegrali 99 piłkarskich meczów. Setny pojedynek zagrają w Wadowicach.

W najbliższą niedzielę,5 lipca do Wadowic zawita reprezentacja Polski Oldbojów w Futsalu. Kadra narodowa zagra towarzyski mecz z oldbojami Zaskawianki Wadowice świętując tym sposobem 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II.

Wszystko zaczęło się sześć lat temu w… Wadowicach, gdy reprezentacja Polski plus 35 w Futsalu mierząc się z oldbojami Zaskawianki Wadowice zagrała pierwszy mecz na szlaku Jana Pawła II. Pojedynek zakończył się zwycięstwem 15:5 reprezentacji. Po sześciu latach dojdzie do rewanżu.

– Postanowiliśmy wtedy, że wszystkie spotkania do końca 2014 roku będziemy rozgrywać szlakami Jana Pawła II, w miejscowościach ściśle związanych z naszym Papieżem – informuje Tomasz Porwet, selekcjoner reprezentacji Polski. – Okazało się jednak, że tych szlaków jest tak wiele, że podążamy nimi już 6 lat! Byliśmy m.in. w Wiedniu, Sztokholmie, Berlinie, Monachium, w Antwerpii, Coventry, Paryżu oraz w całej Polsce, w szczególności w Małopolsce. Razem uzbierało się 99 spotkań, setny mecz nie może się odbyć w innej miejscowości jak w Wadowicach, gdzie wszystko się zaczęło – podkreśla Porwet.

Mecz pierwotnie miał się odbyć w maju podczas uroczystości 100-lecia urodzin Karola Wojtyły w Wadowicach, jednak ze względu na epidemię został przełożony na niedzielę 5 lipca. Pierwszy gwizdek tego arcyciekawie zapowiadającego się spotkania zabrzmi o godzinie 11:00 na wadowickim orliku (ul. Błonie).

Jednym z gości wydarzenia będzie mistrz żonglerki Andrzej Kukla, który wystąpi w przerwie spotkania.

Reprezentacja Polski Oldbojów w Futsalu istnieje od 1995 roku, a od 2010 roku jest oficjalną drużyną Polskiego Związku Piłki Nożnej. W tym roku świętuje zatem 25-lecie istnienia. W kadrze grają byli zawodnicy piłki halowej oraz piłkarze znani z boisk trawiastych.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments