Wydarzenia Wadowice

Wadowice: Laptopy dla uczniów

Z powodu pandemii, uczniowie znaczną część dnia spędzają nie w szkolnych ławkach, a przed ekranami komputerów. Nauka zdalna wymaga jednak odpowiedniego sprzętu.

Najpóźniej do poniedziałku, 20 kwietnia, 59 nowych laptopów trafi do uczniów w wadowickiej gminie, którzy nie mają możliwości uczestniczenia w zdalnym nauczaniu.

Zakup 52 laptopów został sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Natomiast wadowicka gmina kupiła laptopy oraz dostęp do Internetu dla siedmiorga uczniów.
Wnioski o sfinansowanie kupna laptopów, tabletów oraz dostępu do Internetu dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji gromadziło od 1 kwietnia Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem.

KB_zwie
Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
inżynier
inżynier
1 rok temu

A co z dostępem do szybkiego i stabilnego neta który umożliwi transmisję danych w czasie rzeczywistym. Holender tu nikt nie rozumie w czym problem – pół biedy jak jest jedno dziecko, transmisja odpali nawet na pierwszej lepszej radiówce (idzie wam tam coś po kablu w Wadowicach? – jakaś netia, neostrada itd.? Albo światłowód najlepiej). A co jeśli w domu jest więcej niż jedno dziecko? I takich transmisji na raz musi być np 2 lub 3? Żebyście dobrze to zrozumieli – spróbujcie zagrać w jakąś grę online (najlepiej MMO – World of Warcraft, Counter Strike what ever) z dwóch kompów na… Czytaj więcej »

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu
Reply to  inżynier

Inżynier, podaj do burmistrza kontakt i zapewne skorzysta z nadzwyczajnej wiedzy porzucając cepy, przejdzie na kabel.

Olka
Olka
1 rok temu
Reply to  inżynier

W Wadowicach nic nie idzie po kablu… Mają 19 wiek. Czy ty w każdym artykule musisz znaleźć problem?? Pomagaja- zle bo słaby internet albo “co będzie jak dziecko zepsuje komputer” Skoro się wysmiewasz z Polaczków i nie pomagasz to zam…ij się.

Jacek
Jacek
1 rok temu
Reply to  Olka

Wadowice Net idzie światłowodem cepie

inżynier
inżynier
1 rok temu
Reply to  Jacek

A jaką osiąga prędkość i stabilność ten wasz “kabel”? CEPIE?
P.S. Jacuś może powiesz mi cepie w twarz? Podjedziemy na szybkości albo Chłopaki z Beskidu Cie odwiedzą. Gdzie jesteś?

inżynier
inżynier
1 rok temu
Reply to  Olka

No to raczej że NIE POMAGAM REŻIMOWI KACZAFFIEGO!
Wy tutaj lubicie pozorowane “działania” – poooglądacie sobie w tvpis jak to wszystko nie jest wspaniale i jest bosko… Wiesz w jakim celu rozdawane są komputery z podatków? Żeby można było przeprowadzić e-learning w postaci lekcji online.
Samymi komputerami tego nie zapewnisz, wydawanie waszych pieniążków w ten sposób niczego nie zmienia!

Profesor
Profesor
1 rok temu
Reply to  inżynier

Inżynier: “Chłopaki z Beskitu” kto to jest? Śmieszne to było chłopaczku z Andrychowa.