Kultura i rozrywka Wadowice

Wadowice: Malarstwo i fotografia

Fot. WCK Wadowice

Wadowickie Centrum Kultury zaprasza na dwie wystawy – Wadowickiego Środowiska Artystycznego oraz fotografii Grzegorza Gałązki.

Tuż przed zamknięciem instytucji kultury z powodu pandemii, w WCK przygotowano wystawę fotografii Grzegorza Gałązki dokumentującą pobyty Jana Pawła II i Benedykta XVI w Dolinie Aosty. Obaj papieże często przyjeżdżali w Alpy na wakacje. Ekspozycja została przygotowana przez gminę Introd w lipcu 2020 roku z okazji setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II. Składa się z 50 ujęć zrealizowanych w latach 1989 – 2009, na terenach Introd i Les Combes.
Wystawa powstała dzięki współpracy gminy Wadowice z włoską gminą Introd i stowarzyszeniem La Memoria Viva. Jest prezentowana w sali edukacyjno – wystawienniczej Muzeum Miejskiego w Wadowicach do połowy marca. Wstęp bezpłatny.

Również bezpłatnie w holu teatralnym Domu Kultury można obejrzeć wystawę przygotowaną w październiku ubiegłego roku „Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020”. Organizowana co 5 lat wystawa pokazuje twórczość artystów związanych z Wadowicami i okolicami. W obecnej edycji do udziału zgłosiło się 48 twórców, profesjonalistów oraz amatorów, którzy łącznie złożyli blisko 200 prac reprezentujących różnorodne dziedziny sztuki. Pierwotnie ekspozycja funkcjonować miała do końca listopada 2020 r, jednak w związku z zamknięciem instytucji kultury dla zwiedzających, termin jej zakończenia został przesunięty. O ile nie zmieni się sytuacja w związku z pandemią, będzie można ją oglądać do 8 marca. Na 5 marca 2021 roku zaplanowano uroczysty finisaż wystawy.

navigate_before
navigate_next

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments