Kultura i rozrywka Wadowice

Wadowice: Muzyczne pożegnanie wakacji

Festiwal Reggae Most w 2018 roku. Fot. Bogdan Szpila

W sobotę, 21 sierpnia w sobotę nad Skawą odbędzie się MOST Festiwal – Rzeka Muzyki, festiwal zbudowany na kanwie organizowanego przez wiele lat Reggae Mostu.

Od 2004 roku przez Wadowickie Centrum Kultury organizowany był Reggae Most. Po wielu latach formuła festiwalu wyczerpała się, a widzowie twierdzili, że reggae jest tylko w nazwie i żądali innej muzyki i zmiany formuły. Dlatego WCK podjęło decyzję o zmodyfikowaniu wydarzenia i od 2021 roku zaprasza na MOST Festiwal – rzekę muzyki.

Nazwa festiwalu nie jest przypadkowa – daje ona organizatorom wiele muzycznych możliwości oraz nawiązuje do miejsca, w którym odbędzie się MOST – czyli niezmiennie Bulwary nad Skawą zwane przez wadowiczan Wenecją. W tym roku, ze względu na warunki pandemiczne festiwal będzie jednodniowy, z ograniczoną ilością widzów.

Pierwszym artystą, który wystąpi w sobotę wieczorem będzie Arek Kłusowski, pochodzący z Rzeszowa charyzmatyczny wokalista, kompozytor, tekściarz, osobowość sceniczna. Laureat 3 miejsca w programie telewizyjnym „The Voice of Poland” oraz autor letniego hitu „Idealny syn” oraz najnowszej piosenki Julii Wieniawy „Na darmo”.

Kolejną gwiazdą wieczoru będzie Mery Spolsky, która pisze teksty, zamienia je w piosenki i prowokuje… głównie do myślenia. Jej słowa są szczere, ubrane w mocne elektro-techno brzmienia i piosenkowe melodie.

Na koniec festiwalu wystąpi jedyna i niepowtarzalna Kayah – wybitna wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Postać niezwykle barwna, charyzmatyczna, która scenę rozgrzewa do czerwoności.

Oprócz znakomitych wykonawców na MOST Festiwalu pojawi się gastronomia ze znanej i lubianej Galicjanki oraz atrakcje przygotowane przez wolontariuszy i wolontariuszki.

Współorganizatorem festiwalu jest Gmina Wadowice. Bilety można kupić przez stronę WCK oraz przez eBilet.pl. Ze względu na panujące obostrzenia i zakaz organizacji imprez masowych liczba miejsc na MOST jest ograniczona.

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments