Wydarzenia Wadowice

Wadowice: Nauczyciele dali czadu! (wideo)

Fot: CKZiU Wadowice

Nauczyciele  jednej z wadowickich szkół postanowili dać nadzieję swoim uczniom. Zależało im na tym, aby pokazać, że zawsze, nawet wtedy, gdy nic na to nie wskazuje, po smutku przychodzi radość. Do projektu zaprosili słynnych braci z Milówki.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach to jedna z największych placówek tego typu w regionie. Na co dzień kształci się tam 1200 uczniów. W czasach, gdy wszystko stanęło na głowie, a zajęcia odbywają się w domach za pośrednictwem internetowych łączy, to wielkie wyzwanie. W tym wszystkim, gdy maturzyści nie wiedzą jeszcze do końca, kiedy będą pisać egzamin dojrzałości, jest nadzieja. Na to, że będzie jeszcze normalnie.

– Jesteśmy w tym wszyscy. Uczniowie, rodzice oraz nauczyciele. To dla każdego z nas wielkie wyzwanie – mówi Dorota Szemik, wicedyrektorka CKZiU nr 2. – Dlatego doszliśmy do wniosku, aby zrobić coś innego. Nie tylko za pośrednictwem elektronicznego dziennika, czy edukacyjnej platformy. Zależało nam na tym, aby przypomnieć nam wszystkim, że liczy się człowiek. Nie tylko statystyki – dodaje.

W projekcie wzięli udział Paweł i Łukasz Golcowie, a Biuro Programu  Niepodległa zgodziło się na wykorzystanie utworu.

WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE

Żyjemy dziś w dziwnych czasach. Jesteśmy poza szkołą, pracą. Nie widzimy się z ludźmi, których lubimy. Pozostaje tylko sieć. Nauczanie online. To dla nas wszystkich wielkie wyzwanie. Uczniów, Rodziców i Nauczycieli. Dlatego postanowiliśmy wnieść odrobinę nadziei. Jest światełko w tunelu. Zawsze. Nie wolno nam o tym zapominać. Dlatego wiary, nadziei oraz miłości. Niech to będą dla nas wszystkich dobre święta. Mimo wszystko. Zatem Wszystko będzie dobrze 🙂 <3Dziękujemy GOLEC UORKIESTRA za wsparcie oraz życzliwość ☀️Dziękujemy za możliwość wykorzystania utworu Niepodległa :)***Oryginalny utwór przygotowany dla Biura Programu „Niepodległa” Niepodległa dostępny pod adresem https://fb.com/niepodlegla1918/videos/222443015634937/Słowa: Wojtek ByrskiMuzyka: Wojtek Byrski, Marcin KindlaDziękujemy za możliwość wykorzystania utworu. @Niepodległa, wszystkim artystom zaangażowanym w jego powstanie. Jesteście wielcy <3Wystąpili: Wojciech Cugowski, Edyta Golec, Łukasz Golec, Paweł Golec, Natalia Kawalec, Piotr Kupicha (Feel), Halina Mlynkova, Piotr Sołoducha (Enej),TULIA, Roksana WęgielPomysłodawca i producent: Biuro Programu „Niepodległa”, państwowa instytucja kultury, której organizatorem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Opublikowany przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach Środa, 8 kwietnia 2020

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lodii
Lodii
1 miesiąc temu

A coz takiego jest do roboty?

Wika
Wika
1 miesiąc temu

Super inicjatywa 🙂

Kadwiha
Kadwiha
1 miesiąc temu

Brawo
Wielkie uznanie

Lena
Lena
1 miesiąc temu

Czy Oni sie nudza? Bo ja nie wiem gdzie rece włozyć a tu pańcie sie bawia.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Lena

Trzeba nieraz trochę dystansu, oderwania się inaczej od traumy.