Wydarzenia Wadowice

Wadowice: Nie tylko czynsze…

Przedsiębiorcy wynajmujący lokale od wadowickiej gminy w najbliższych dwóch miesiącach zapłacą obniżony czynsz. Mniej zapłacą przedsiębiorcy za odpady komunalne, a kierowcy parkują za darmo…

Urząd Miejski w Wadowicach poinformował, że w związku z pandemią koronawirusa, burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński zadecydował o obniżeniu czynszu za najem lokali użytkowych i dzierżawę gruntów, stanowiących własność gminy. – Wiem z jakimi trudnościami borykają się teraz nasi lokalni przedsiębiorcy. Wyszliśmy naprzeciw między innymi tym, którzy decyzją premiera musieli zamknąć swoją działalność, czyli właścicielom lokali gastronomicznych. Od gminy lokale takie wynajmuje „Galicjanka”, „Finezze Italiane”, Witold Hardek oraz Tomasz Lasek prowadzący bar na PKP. Zgodnie z umowami łącznie te cztery podmioty płacą do budżetu gminy miesięcznie 31 762, 58 złotych netto, a teraz w kwietniu i maju zapłacą tylko jeden procent wartości swojego czynszu – poinformował burmistrz Bartosz Kaliński.

Pozostali najemcy i dzierżawcy zapłacą gminie 50% obowiązującego czynszu, przy czym opłata obowiązuje przez najbliższe dwa miesiące – kwiecień i maj.

Pomoc otrzymają również dla przedsiębiorcy w ramach opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Właściciele nieruchomości niezamieszkałych, którzy złożyli do Urzędu Miejskiego w Wadowicach deklarację o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, a w związku z stanem epidemii byli zmuszeni do ograniczenia zakresu prowadzonej działalności lub całkowitego jej wstrzymania, mają możliwość złożenia deklaracji, która odzwierciedla ich obecną sytuację.

Gmina zrezygnowała również z opłat pobieranych na gminnych parkingach.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
inżynier
inżynier
1 miesiąc temu

To ma być “pomoc”? Ahahahahah A więc tutaj macie państwo wypowiedź eksperta: Na szczęście, telefonu władza mi jeszcze nie wyłączyła, więc mogę podzwonić po przedsiębiorcach, popytać ich o nastroje. Chętnie opowiadają, widać, że mają dużo wolnego czasu. A są na etapie zwijania. O Tarczy mówią jak o propagandowym triku. Że kiedyś może będą z tego jakieś niewielkie pieniądze, ale to jak umarłemu kadzidło. Już zresztą wyrejestrowało się w Polsce około 50 000 firm. I – jak mówią – za chwilę padną kolejne. Przekonamy się o tym 10 i 15 kwietnia, to jest termin regulowania ZUS, oraz 25 kwietnia – czyli… Czytaj więcej »

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  inżynier

Co z aresztowaniami “dyktatury kobiet”? – wypowiedź niepełna.

inżynier
inżynier
1 miesiąc temu
Reply to  Hermenegilda

Aresztowań nie będzie – będą samosądy 😀 areszty to są dla normalnych ludzi – zbrodniarze kończą jak kadafi.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  inżynier

Nie wolno myć samochodów Dziki Bill vel inżynier od dawna, coś przegapiłeś w życiorysie. Że policja będzie strzelać do obywateli to konfabulacje. Kieruj Dziki Bill uciekinierów do NRD lub Jugosławii. Oprócz bliskiej sercu Czechosłowacji.

inżynier
inżynier
1 miesiąc temu
Reply to  Hermenegilda

Ile już dziś jabcoka wlałeś?

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  inżynier

Dobrze, jeśli się nie podoba – do ZSRR.