Kultura i rozrywka Wadowice

Wadowice: Noc w bibliotece

Kurs samoobrony. Fot. Archiwum WBP

Biblioteka kojarzy się najczęściej z szelestem przewracanych w książkach kartek, sporadycznymi, przyciszonymi rozmowami, miejscem, gdzie bieganie w żadnym wypadku nie wchodzi w rachubę. Jak się okazuje, w bibliotece zupełnie inaczej bywa nocą!

W sobotni wieczór, 5 października Wadowicka Biblioteka Publiczna gościła w godzinach nocnych młodych ludzi uczestniczących w V edycji ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”.
Akcję rozpoczęto kursem samoobrony, toteż wśród murów wypełnionych regałami z książkami słychać było krzyki komend instruktora i doping „walczących”. Po ponad dwugodzinnym wysiłku fizycznym, licznych ciosach i kontratakach, zmęczeni, „kursanci” mogli wreszcie odpocząć i zregenerować siły przy słodkim „co-nieco”. Kolejną atrakcją była wizyta w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach. Młodzież uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych poświęconych bezpieczeństwu i zasadom zachowania w obliczu zagrożenia pożarowego. W specjalnym, przeznaczonym do celów szkoleniowych pomieszczeniu można było przekonać się co czuje człowiek w pułapce, gdy dym wdziera się każdą szczeliną, a widoczność spada niemal do zera. Strażacy przeszkolili też młodzież w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz opowiedzieli o różnych sytuacjach i interwencjach.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments